uz Baha ziedi A-Z

6. Plūme • Cherry Plum

cherry plumNegatīvais stāvoklis:

  • bailes no sevis un no prāta aptumšošanās
  • bailes zaudēt kontroli un darīt baisas lietas
  • izmisīgas pašnāvnieciskas domas
  • „Man bail, ka varētu izdarīt ko baisu.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • uzticas savām spējām
  • iekšēja apņēmība un spēja tikt galā
  • prāta skaidrība un veselais saprāts

E. Bahs: „Kaukāza plūme līdzēs tiem, kas baidās zaudēt prātu, vai intelektuālās pārslodzes gadījumā, kā arī tad, ja cilvēks izjūt vēlmi darīt bīstamas un baisas lietas, kuras pats apzinās kā nepareizas, bet tik un tā nevar apslāpēt sevī šīs vēlmes.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es palikšu traks… Vai sajukšu prātā. Man ir bail, ka es nojūgšos.
– Es turu sevi rokās, bet tad vienā brīdī man aizbrauc jumts, un es vairs nekontrolēju, kas notiek… Es varu norauties un kliegt, raudāt bez iemesla vai plēst šķīvjus.
– Man ir uzmācīgas domas par nāvi, man ir bail, ka varētu sev vai kādam citam nodarīt ko sliktu…

Apraksts
Tu atrodies emocionālajā stāvoklī, kam raksturīga milzīga iekšēja spriedze – tas varētu būt, piemēram, pārslodzes dēļ (it īpaši, ja jāveic intelektuāls darbs), miega traucējumu dēļ, varbūt tev ir mazi bērni, kas prasa uzmanību un lielu stresa noturību. Tu pamani, ka kļūst arvien grūtāk savaldīties. Ja darbā vēl izdodas būt mierīgam, tad, atgriežoties mājās, vadzis lūst un emocijas iet pa gaisu – mazākais sīkums var tevi nokaitināt, tu, iespējams, sāc kliegt vai kādam (bērnam, mājdzīvniekam) pat iesit! Kad spriedze mazinājusies, tu brīnies par sevi un pats sev uzdod jautājumu: „Kas ar mani notika?” Jo lielāka iekšējā spriedze, jo biežāk un spēcīgāk mēs noraujamies. Šādas situācijas liek baidīties, vai ar mūsu veselo saprātu viss ir kārtībā. Šis emocionālais stāvoklis ir ļoti daudzpusīgs: nekontrolēta lamāšanās, raudāšana, nervu sabrukums, miega traucējumi, uzmācīgas, neveselīgas domas (piemēram, par pašnāvību) utt.

Tev noderēs PLŪMES ziedu līdzeklis – tas aizdzen slimās domas, kas iezogas prātā un sāk valdīt pār mums, palīdz saglabāt skaidru saprātu un kontroli pār prātu un ķermeni visās dzīves situācijās.

uz Baha ziedi A-Z