uz Baha ziedi A-Z

18. Sprigane • Impatiens

impatiensNegatīvais stāvoklis:

  • nespēj sadarboties ar citiem
  • nepacietīgs, neiecietīgs, saspringts un viegli aizkaitināms, necieš ierobežojumus
  • ārkārtīga mentāla spriedze
  • „Ļauj man to izdarīt vienam!”

Pozitīvais stāvoklis:

  • spēj sadarboties
  • pacietīgs, ar vēsu prātu
  • iecietīgs pret lēnīgākiem

E. Bahs: „Puķu sprigane derēs tiem, kas ir ātri savās domās un rīcībā un visu grib darīt tūlīt un bez kavēšanās. Ja šādi cilvēki saslimst, viņi vēlas ātri izveseļoties. Šādiem cilvēkiem ir grūti būt pietiekami pacietīgiem saskarsmē ar lēnākas dabas cilvēkiem, lēnīgumu viņi uzskata par veltīgu laika izniekošanu. Lēnīgos viņi cenšas dažādi pasteidzināt. Viņi labprātāk domā un strādā vienatnē, jo tikai tā viņi visu var izdarīt savā ierastajā tempā.”

Raksturīgi izteicieni:
– Man nav laika, es jūtos kā vāvere ritenī.
– Mani kaitina, ka viss notiek tik lēni. Esmu nepacietīgs.
– “Ātrāk! Es skrienu! Ko var čammāties?” – tie ir man raksturīgi izteicieni.

Apraksts:
Tu atrodies emocionālajā stāvoklī, kam raksturīga nepacietība, vēlme visu izdarīt un sasniegt ātri, kā arī liels iekšējs sasprindzinājums. Tu skrien un skrien pa dzīvi, taču, lai arī tev ir laba laika plānošana, tev šķiet, ka nevari visu paspēt. Nav laika satikties ar draugiem, nav laika lasīt grāmatas, nav laika iepazīties ar informāciju, nav laika izskaidrot, nav laika paēst, nav laika atpūsties utt. Bieži vien, atrodoties šajā emocionālajā stāvoklī, mūs kaitina lēnīgāki cilvēki, un mēs visādi mēģinām viņus pasteidzināt vai, ja vien varam, labāk izdarām paši: “Palaid mani, es to paveikšu viens un divi!” Nereti mēs steidzoties ķeram un grābjam, neapdomājamies un tieši tāpēc pieļaujam daudz kļūdu vai izdarām nepareizi. Dažkārt šāds iekšējs sasprindzinājums atspoguļojas arī fiziskajā ķermenī kā spēcīgas spazmatiskas sāpes.

Ja kaut nelielu daļu no iepriekš aprakstītā vari attiecināt uz sevi, SPRIGANES ziedu līdzeklis palīdzēs tev ”sakārtot” attiecības ar laiku, tu atslābināsies, līdz ar to arī laiks ritēs lēnāk un tu varēsi visu paspēt neskrienot. Tu kļūsi iecietīgāks pret cilvēkiem, kas nav tik ātri kā tu. Tu spēsi atrast laiku sev svarīgām lietām. Tu spēsi pagaidīt un rīkoties tikai pēc tam, ka visu būsi apdomājis. Tu mazināsi savu iekšējo spriedzi, palīdzot fiziskajam ķermenim justies labāk.

uz Baha ziedi A-Z