uz Baha ziedi A-Z

19. Lapegle • Larch

larchNegatīvais stāvoklis:

  • trūkst pašpaļāvības un gribas gūt panākumus
  • nerīkojas, jo netic, ka izdosies
  • gaida neveiksmes
  • „Ko nu es, citiem tas padodas labāk.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • pārliecināts par savām spējām
  • grib mēģināt vēlreiz
  • nebaidās uzsākt ko jaunu

E. Bahs: „Eiropas lapegle noderēs tiem, kas sevi uzskata par sliktākiem un mazāk spējīgiem, salīdzinot ar citiem. Šiem cilvēkiem šķiet, ka viņiem neveiksies, ka viņi nekad negūs panākumus. Tāpēc viņi neriskē un nepiepūlas, lai gūtu sekmes.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es bieži sevi salīdzinu ar citiem un saprotu, ka esmu sliktāks/-a par viņiem. Ak, ko nu es!
– Es to vienkārši nevaru. NE-VA-RU! Es to nemāku! Tāpēc es tam neķeršos klāt un nedarīšu.
– Es jūtos nepārliecināts/-a par sevi. Es bieži prātoju, ko citi par mani domā.

Apraksts
Tev raksturīgs emocionālais stāvoklis, kas bieži vien izveidojies jau bērnībā (piemēram, kad vecāki vai skolotāji, labu gribēdami, tevi ir salīdzinājuši ar citiem vai izteikuši spriedumu – “Tev nav matemātiskās domāšanas”, “Tu to tāpat nemāki!”, “Tev lācis uz ausīm uzkāpis!” u.tml.) un tagad tas lien ārā ikreiz, kad tu sastopies ar kaut ko jaunu, kas būtu jāapgūst vai jādara: “Es to nevaru.” Kritiskas domas par sevi īpaši bieži piezogas brīžos, kad apkārt ir citi cilvēki, turklāt, ja viņi kaut kādā aspektā (un tādu var atrast vienmēr!) ir labāki, skaistāki, gudrāki, ar lielāku pieredzi utt. Tad galvā sāk riņķot bērnībā dzirdētais, ka esmu sliktāks, un tas tūlīt laupa pašpaļāvību un vēlmi vismaz pamēģināt. Dažkārt arī vienatnē nepamet pārliecība, ka es neprotu, nevaru un nemāku. Tu ar savām domām (vai domājot, ko citi par tevi domā) iznīcini pats sevi un savas iespējas.

LAPELGES ziedu esence var palīdzēt stiprināt tavu pašpaļāvību un pašvērtības apziņu. Tevī vairosies pārliecība, ka tev ir visas nepieciešamās spējas, lai veiktu to darbu, kas tev uzticēts. Turklāt tu būsi pašpārliecināts brīdī, kad nāksies cīnīties ar šķēršļiem, – tu vienkārši mēģināsi vēlreiz, sev atkārtodams: “Es varu! Es noticu sev! Es mēģinu vēlreiz! Un man izdodas!”

uz Baha ziedi A-Z