uz Baha ziedi A-Z

20. Pērtiķmutīte • Mimulus

MIMNegatīvais stāvoklis:

  • baidās no zināmām un pazīstamām lietām (piem., augstuma, tumsas, nabadzības)
  • kautrīgs un nedrošs
  • „Man bail.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • pašpaļāvīgs
  • gatavs pieņemt izaicinājumus un riskēt
  • drosme skatīties bailēm acīs

E. Bahs: „Noder, ja māc bailes no pasaulīgām lietām, slimībām, sāpēm, negadījumiem, nabadzības, tumsas, vientulības un nelaimes, tāpat arī ja ciešat no ikdienas bailēm. Šis līdzeklis palīdzēs cilvēkiem, kas savas bailes un bažas patur sevī un tikai ļoti retos gadījumos uztic tās citiem.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es satraucos un bažījos par daudzām lietām – kā būs nākotnē, vai pietiks naudas, vai viss izdosies…
– Man ir bail no konkrētām un zināmām lietām: slimībām, zobārsta apmeklējuma, suņiem, tumsas, augstuma, zagļiem utt.
– Ja man kaut kur iesāpas, es tūlīt iztēlojos, ka man ir kāda neārstējama slimība. Es meklēju informāciju internetā, taču citiem par savām bailēm nestāstu.
– Dzīvoju saskaņā ar principu – ja man ir no kaut kā bail, man jāstājas tam pretī, lai to pārvarētu.
– Man ir bail no svešiem cilvēkiem (arī svešām vietām un lietām). Ja man jārunā citu priekšā, mani pārņem lampu drudzis, sažņaudzas kakls un es mulstu.

Apraksts
Tevi ir pārņēmušas vienas no pamatemocijām – bailes. Stāsta, ka bailes mūs sargājot, tomēr ārsts Edvards Bahs bija pretējās domās. Viņš uzskatīja, ka bailēm nav vietas cilvēku pasaulē, jo tās atver vārtus tam, no kā baidāmies. Vai esi ievērojis, kā bailes paralizē tavu domāšanu (un līdz ar to arī visu ķermeņa darbību)? Ir dažāda veida bailes, taču šīs ir bailes no konkrētām uz zināmām lietām: naudas trūkuma, slimības, notikumiem nākotnē, vientulības, tumsas, suņiem, braukšanas liftā, augstuma un zagļiem utt. Paskaties, tu nedzīvo tagadnē, bet jau nākotnē, satraucoties un bažījoties par lietām, kas vēl nav notikušas un, iespējams, arī nenotiks, jo – viss vienmēr var mainīties.

Kļūt drosmīgam tev var palīdzēt iemācīties PĒRTIĶMUTĪTE. No tās ziediem pagatavotā esence aktivizē prāta darbību, izraujot mūs ārā no baiļu plūdiem. Mēs sākam elpot ar pilnu krūti un baiļu vietā, kā līdz šim uzlūkojām visus notikumus, liekam uzticēšanos dzīvei. Dzīve ir droša! Meties tās straumē, jo tu esi šeit, lai gūtu pieredzi un zināšanas, – tā mūs iedrošina pērtiķmutīte un E. Bahs, kurš zināja, ka bailes ir pirmā lieta, kas jāpārvar slimībā, kā arī lielākais šķērslis, no kura jāatbrīvojas, lai atveseļotos.

uz Baha ziedi A-Z