uz Baha ziedi A-Z

28. Žultszālīte • Scleranthus

scleranthusNegatīvais stāvoklis:

  • neizlēmīgs, nespēj izšķirties starp divām iespējām
  • vilcinās
  • nelīdzsvarots
  • „Es nevaru pieņemt lēmumu.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • spēj pieņemt lēmumus
  • spontāns
  • līdzsvarots un noteikts

E. Bahs: „Žultszālītes esence palīdzēs tiem, kam ir grūti izšķirties starp divām iespējām; te viņiem šķiet, ka pareiza ir viena, pēc brīža – otra. Lielākoties tie ir klusi cilvēki, kuri ar savām problēmām cenšas tikt galā vieni, jo nav gatavi tajās dalīties ar citiem.”

Raksturīgi izteicieni:
– Man ir jāpieņem lēmums starp divām iespējām vai jāizvēlas viena no divām lietām. Es to nespēju. Te man šķiet, ka pareizs ir viens lēmums, pēc brīža esmu pilnīgi – pārliecināts/-a par pretējo. Vienu brīdi man patīk viena lieta, taču, kad to gribu iegādāties, domāju, ka tomēr tā otra būtu labāka.

Apraksts
Tu svārsties un šaubies, tu nespēj pieņemt lēmumu. Neizlēmība tevi plēš uz pusēm, jo vienmēr ir divas iespējas. Trakums ir tas, ka abas šķiet vienlīdz labas. Tiklīdz nosveries par labu vienai, tā otra kļūst pievilcīgāka. Palikt ģimenē vai iet pie mīļākā? Braukt uz ārzemēm vai palikt Latvijā? Mainīt darbu vai tomēr palikt tepat? Vienas mokas! Vienu dienu pareiza šķiet viena izvēle, otrā dienā esi tikpat pārliecināts par otras izvēles pareizību. Tu prāto, skaiti plusus un mīnusus, taču lēmumu pieņemt neizdodas… Līdzīgi var notikt pat ļoti ikdienišķās situācijās, piemēram, veikalā, kad jāizvēlas piens, maize, saldējums, kurpes, kleita, bikses… Vai tad, kad jādodas ciemos, – te esi saģērbies vienās drēbēs, te atkal pārģērbies un piemēri jau citu drēbju komplektu. Tiek zaudēts tik vērtīgais dzīves laiks un nevajadzīgi patērēta enerģija…

Tev var palīdzēt ŽULTSZĀLĪTE. Tā stiprinās tavu intuīciju, un tu viens un divi spontāni zināsi, kura no abām izvēlēm tev ir piemērotākā. Turklāt tevi nevajās šaubas par to, vai tas otrais ceļš būtu bijis pareizāks. Tu pieņemsi lēmumu, un tava dzīve atkal ritēs uz priekšu! Turklāt drīz vien arī citi ievēros, cik izlēmīgs tu būsi kļuvis!

uz Baha ziedi A-Z