uz Baha ziedi A-Z

29. Baltstarīte • Star of Bethlehem

starNegatīvais stāvoklis:

  • piedzīvots fiziska, mentāla vai emocionāla rakstura šoks
  • nespēja attapties pēc šoka vai traumatiska notikuma
  • bēdājas un sēro
  • „Pēc notikušā es nespēju attapties.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • mentāls, emocionāls un fizisks miers un izturība
  • balzams dvēselei
  • līdzsvars un harmonija

E. Bahs: „Līdzeklis noderēs tiem, kas ļoti cieš un atrodas situācijā, kas tos padara dziļi nelaimīgus. Tas ir šoka stāvoklis, kas rodas, saņemot sliktas ziņas, zaudējot mīļu cilvēku, izjūtot bailes pēc nelaimes gadījuma un līdzīgās situācijās. Šis līdzeklis sniedz atbalstu un atvieglojumu tiem, kas jau ilgāku laiku neļaujas citu mierinājumam.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es vēl joprojām nespēju attapties. Tas bija tāds šoks. Jūtos kā zibens ķerts. Mana dzīve pēc šī notikuma ir pamatīgi mainījusies.
– Esmu zaudējis tuvu cilvēku. Neviens nespēj man sniegt atbalstu un mierinājumu, tik ļoti man sāp.

Apraksts
Tu esi piedzīvojis kādu emocionāli spēcīgu un sāpīgu notikumu – tas varētu būt tuva cilvēka zaudējums, neparedzēta šķiršanās, pēkšņas sliktas ziņas, negaidīts emocionāls trieciens, uzzinot ko sliktu, varbūt esi nokļuvis satiksmes negadījumā… Tātad runa ir par kaut ko pēkšņu un spēcīgi satricinošu, kas var būt atgadījies gan pavisam nesen, gan arī pirms daudziem gadiem. Intensīvās dvēseles sāpes mums bieži vien ir grūti izturamas, tāpēc traumatisko notikumu izstumjam no savas apziņas, noliedzam, negribam noticēt, ka tas ir atgadījies, taču vienalga netiekam tam pāri. Dzīve sadalījusies nogriežņos – pirms un pēc. Mēs vairs neeksistējam kā vienots veselums, jo sāpīgo pieredzi mēs negribam redzēt, taču tās klātbūtne izraisa nemieru un trauksmi. Tiek bloķēta piekļuve pašizveseļošanās mehānismam.

BALTSTARĪTES ziedu esence spēj palīdzēt un sniegt atbalstu, kad tas nav pa spēkam mums, cilvēkiem. Tā mierina mūs ciešanās un bēdās un palīdz atjaunot iekšējo līdzsvaru. Mēs pieņemam sāpes, mēs spējam tās izturēt, dvēseles rētas tiek dziedinātas, mēs varam rimti turpināt savu dzīves ceļojumu.

uz Baha ziedi A-Z