uz Baha ziedi A-Z

32. Vīnkoks • Vine

vineNegatīvais stāvoklis:

  • vēlas vadīt un kontrolēt citus
  • nelokāms un cietsirdīgs
  • tiranizē, terorizē, pieprasa pakļaušanos
  • „Tas jums nāks tikai par labu.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • pieņemošs un elastīgs
  • vieds un saprotošs vadonis
  • brīvību dodošs

E. Bahs: „Īstais vīnkoks paredzēts ļoti talantīgiem cilvēkiem, kas nešaubās par savām spējām un ir pārliecināti par saviem panākumiem. Savā pārliecībā viņi uzskata, ka arī citi no tā gūs labumu, ja rīkosies pēc viņu parauga vai tā, kā viņi uzskata par pareizu. Pat slimi būdami, viņi izsaka pavēles klātesošajiem. Ārkārtas situācijās šādi cilvēki spēj paveikt izcilus darbus.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es kļūstu nikns, ja nenotiek tā, kā es gribu, jo es skaidri zinu, kā vajag un kas jādara.
– Es neciešu, ja mani neklausa. Es tad varu arī kliegt un sist dūri galdā.

Apraksts
Ļoti iespējams, tu esi pilnīgi pārliecināts, ka ar tevi viss ir kārtībā – tu esi drošs par savām spējām, tu zini, kā sasniegt mērķus, un tu tos arī sasniedz, ja… citi tevi klausa un dara, kā tu uzskati par pareizu. Dusmas, aizkaitinājums, nesavaldība… Visticamāk, tu to neuzskati par problēmu, jo pārlieku esi koncentrējies mērķu sasniegšanai. Par to, kā citi jūtas kopā ar tevi, tu nedomā. “Ko vispār var ar to jušanu ņemties?” tu, iespējams, nicīgi domā. Un tā tas varbūt būs līdz brīdim, kad “pieklauvēs” slimība un teiks: “Tevī ir zudis līdzsvars.” Taču, ja tu tomēr jau tagad meklē iespēju, kā nezaudēt iekšējo mieru un tik asi nereaģēt, ja citi domā un dara citādi, kā arī ja dzīve nerit tā, kā tavā plānotājā…

Tad tev var palīdzēt tikpat spējīgs un pārliecināts augs – VĪNKOKS, no kura saldi smaržojošajiem ziediem pagatavotā esence palīdz atjaunot iekšējo līdzsvaru starp prātu un sirdi. Tu spēsi būt šeit un tagad, just sevi un citus. Tu sapratīsi, ka tava un citu pašsajūta un līdz ar to arī dzīves kvalitāte ir daudz svarīgāka par mērķu sasniegšanu. Tu ļausi citiem brīvi rīkoties, tādējādi arī pats iegūsi sev brīvību, iekšējo mieru un varēsi izbaudīt dzīvi kā malku laba vīna.

uz Baha ziedi A-Z