uz Baha ziedi A-Z

33. Riekstkoks • Walnut

walnutNegatīvais stāvoklis:

  • viegli ietekmējams lielu pārmaiņu laikā
  • viegli ietekmējas no citu domām un apkārtējās atmosfēras
  • nespēj izlauzties, jo pagātne tur savās važās
  • „Man grūti pierast pie jaunajiem apstākļiem.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • spēj mērķtiecīgi pielāgoties nepieciešamajām pārmaiņām
  • iekšēja noturība
  • aizsardzība no apkārtējā

E. Bahs: „Šis līdzeklis derēs tiem, kam dzīvē ir noteikti ideāli un konkrēti mērķi, kuriem viņi dedzīgi seko, taču citu cilvēku uzskatu, pārliecības un entuziasma dēļ viņi laiku pa laikam krīt kārdinājumā no tiem atteikties. Šis ārstniecības līdzeklis palīdz saglabāt rakstura stingrību, nelokāmību un sniedz aizsardzību pret ārējo ietekmi.”

Raksturīgi izteicieni:
– Ir sācies jauns dzīves posms, šķiet, drošais pamats zem kājām sašūpojies.
– Es skaidri zinu, ko es gribu. Taču tad uzrodas kāds, kas mani pārliecina, ka iecerētais ir nepareizi. Es sāku šaubīties un no savām domām atkāpjos.

Apraksts
Tu iekšēji jūties nedrošs un svārsties. Viens variants: tu atrodies jauna dzīves posma sākumā (jauna darbavieta, dzīvesvieta, attiecības utt.), kas nozīmē arī daudz pārmaiņu. Lai pielāgotos jaunajam un integrētu pārmaiņas savā dzīvē, nepieciešams laiks un papildu enerģija. Tāpēc bieži vien šādos dzīves posmos jūtamies kā no laivas izmesti. Šķiet, ka sāk pazust drošais pamats zem kājām. Otrs variants: tu esi pieņēmis lēmumu, kas tavā dzīvē ienesīs pārmaiņas, taču, lai arī tu nevienam neko nejautā, gadās cilvēki, kas vēlas tevi pārliecināt par ko citu, jo, viņuprāt, tavas idejas nav pareizas. Šādas pārliecināšanas rezultātā tu sāc iekšēji svārstīties un, visticamāk, no sava lēmuma atteiksies. Kā kļūt imūnam pret citu uzskatiem un ietekmi?

Abos gadījumos iekšējo noturību un aizsardzību no apkārtējā mums sniegs RIEKSTKOKA ziedu esence. Tā, pirmkārt, palīdzēs adaptēties, saglabājot izjūtu par drošo pamatu zem kājām. Valrieksta cietā čaula būs kā aizsargs pret ietekmi, līdzīgi kā cilvēkbērns attīstās drošajā māmiņas puncī līdz brīdim, kamēr spēj patstāvīgi dzīvot jaunajā pasaulē. Otrkārt, citu domas un uzskati mums būs kā pīlei ūdens. Suņi rej, bet karavāna dodas tālāk. Viens no galvenajiem šīs dzīves uzdevumiem ir palikt uzticīgam sev un savām idejām, kas ir īpaši grūti, sperot soli uz priekšu un izraujoties no pagātnes važām.

uz Baha ziedi A-Z