uz Baha ziedi A-Z

35. Parastā zirgkastaņa • White Chestnut

WHITE ChestnutNegatīvais stāvoklis:

  • raižpilnas domas, kas nedod miera un nerod risinājumu
  • iekšēji dialogi un monologi
  • „Es to nevaru izmest no prāta.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • skaidrs un mierīgs prāts
  • spēj kontrolēt un vadīt savas domas un rast risinājumu

E. Bahs: „Līdzeklis ieteicams tiem, kas nespēj pretoties nevēlamām domām, idejām un argumentiem. Parasti tas notiek situācijās, kad nav nekā interesanta, kas pilnībā saistītu viņu uzmanību. Tādas domas sagādā raizes un neliek mierā, un, uz brīdi aizmirstas, atkal atgriežas. Tās riņķo galvā un rada garīgas ciešanas. Šo nevēlamo, nepatīkamo domu klātbūtne rada nemieru, neļauj koncentrēties ikdienas darbam vai izbaudīt dienu.”

Raksturīgi izteicieni:
– Vienas un tās pašas domas riņķo galvā un nedod mieru. Tās maļu un pārmaļu simtiem reižu.

Apraksts
Cik var domāt vienu un to pašu! Tu domā, analizē, ej visam vēl vienu reizi cauri…, tad vēl vienu reizi… un tad vēl vienu reizi… Vai kāds var apklusināt manu prātu? Kā ieklemmējusies plate tas arvien no jauna atskaņo vienu un to pašu meldiņu. Tas nogurdina un neļauj koncentrēties ikdienas lietām. Bieži vien prāts turpina būt aktīvs, gan iemiegot (un nelīdz griešanās no vieniem sāniem uz otriem), gan naktī pamostoties. Domas kā bumerangs negrib aizlidot, bet arvien no jauna atgriežas… Nogurums, nomāktība, bezspēcība, bezmiegs.

Ārsts Edvards Bahs atklāja, ka no PARASTĀS ZIRGKASTAŅAS (tā pareizi dēvē mums labi zināmo kastani) ziediem pagatavotā esence spēj pārtraukt domu karuseli un atjaunot prātā mieru un klusumu, jo tikai tad iespējams sadzirdēt sevi un rast risinājumu. Tu beidzot atkal kļūsti kungs pār savām domām!

uz Baha ziedi A-Z