Baha ziedi dzīvniekiem un augiem

Baha ziedi dzīvniekiem

sunsBaha ziedu terapija palīdz visiem, kas jūtas slikti vai kaut kādā veidā cieš. Tāpēc tā palīdz arī dzīvniekiem atgūt un saglabāt emocionālo līdzsvaru. Dzīvnieki ļoti ātri reaģē uz Baha ziedu pozitīvajiem impulsiem, un vēlamās pārmaiņas iespējams sasniegt īsā laika periodā. Piemēram, lietojot pērtiķmutīti (Mimulus), bailīgs suns jau dažu dienu laikā kļūst drošāks un pašpaļāvīgāks.
Baha ziedu terapijas ilgums dzīvniekiem parasti ir daudz īsāks nekā cilvēkiem, un rezultāts – noturīgāks. Speciālisti novērojuši, ka dzīvniekiem bieži ir nepieciešami tie paši Baha ziedi kā saimniekiem. Tāpēc vēlams, ka Baha ziedus lieto abi.

Baha ziedus dzīvniekam izvēlas uz novērojuma pamata, piemēram, ja suns ir atturīgs un mīl būt vienatnē, derēs sermulīte (Water Violet); ja viņš mīl izlūgties kādu kumosiņu pie galda – cigoriņš (Chicory), savukārt, ja ģimenē uzrodas zīdainītis, dzīvnieka greizsirdību palīdzēs neitralizēt ilekss (Holly). Mēģiniet iejusties sava mīluļa ādā! Tas palīdzēs jums izvēlēties piemērotos ziedus.

Lietošana: Lietojot Baha ziedus dzīvniekiem, esences parasti pievieno dzeramajam ūdenim (pa pāris pilieniem no katras nepieciešamās esences). Lūdzu neizmantojiet stikla pipeti, lai maisījumu pilinātu dzīvniekam tieši mutē, jo pastāv risks, ka dzīvnieks var iekost pipetē un stikla lauskas viņu var ievainot. Tad labāk izvēlēties pudelīti ar izsmidzinātāju.

Biežāk lietotie Baha ziedi dzīvniekiem:

 • Plūme (Cherry Plum): Histēriska, agresīva uzvedība, kontroles zudums, panika u.tml. Plūme līdzēs ievainotiem savvaļas dzīvniekiem, kas atvesti pie veterinārārsta.
 • Ulekss (Gorse): Dziļa melanholija, depresija, izmisums, apātija, bezcerība, trūkst gribasspēka turpināt dzīvi. Laba iedarbība, lietojot kopā ar baltstarīti (Star of Bethlehem) un suņu rozi (Wild Rose), lai palīdzētu pārvarēt depresiju pēc traumatiskiem pārdzīvojumiem.
 • Ilekss (Holly): Greizsirdība, naids, dusmas, agresija. Ja dzīvniekam ir darīts pāri, laba kombinācija ir Holly + Star of Bethlehem.
 • Vīteņsausserdis (Honeysuckle): Palīdz pēc saimnieka zaudēšanas atgūt dzīvesprieku. Vārguļo, ir bēdīgs, trūkst apetīte.
 • Pērtiķmutīte (Mimulus): Vispārējas bailes, nervozitāte, pārlieku liela jūtība, kautrīgs, trūkst drošības izjūtas.
 • Saulrozīte (Rock Rose): Galējas bailes, šausmas, panika, hroniskas bailes.
 • Baltstarīte (Star of Bethlehem): Palīdz pārvarēt šoku un traumatiskus pārdzīvojumus, arī tad, ja tie ir gūti jau pirms vairākiem gadiem; līdzēs, ja dzīvnieks piedzīvojis cietsirdīgu izturēšanos, daudz cietis. Ļoti būtiska un bieži lietota Baha ziedu esence, spēj dziedēt dziļas emocionālas rētas.
 • Suņu roze (Wild Rose): Zudušas cerības un ticība labajam un laimei, trūkst gribas dzīvot un dzīvesprieks, iestājusies apātija un rezignācija. Līdzēs panīkušiem dzīvniekiem, kas kļuvuši depresīvi pēc slimības vai vecuma dēļ.

Piecu ziedu formula būs lielisks palīgs arī dzīvniekiem dažādās stresa un ārkārtas situācijās: gan pārceļoties uz jaunu dzīvesvietu, gan piedaloties izstādēs, dodoties pie ārsta vai pēc operācijas.

Baha ziedi augiem

Baha ziedi palīdz visiem dzīvajiem organismiem – ne tikai cilvēkiem un dzīvniekiem, bet arī augiem. Arī augi cieš, nespēj izlemt, vai augt vai nē un jūtas netīri, ja tiem uzbrukuši parazīti.
Lai varētu izvēlēties piemērotos ziedus augiem, jāmēģina iztēloties, kā tie varētu justies.

Biežāk lietotie Baha ziedi augiem:

 • Mežābele (Crab Apple) – „tīrīšanas līdzeklis” (ja augu apsēdušas laputis, miltrasa u.tml.),
 • Ancītis (Agrimony) – palīdz pārvarēt mokas un ciešanas,
 • Baltstarīte (Star of Bethlehem) – palīdz pārvarētu šoku (piem., pārstādot augu, traumējot tā sakņu sistēmu),
 • Skābardis (Hornbeam) – dod augam spēku (piem., ja pēc pārstādīšanas augs nespēj atgūties),
 • Olīvkoks (Olive) – palīdz pārvarēt nogurumu (piem., tāds varētu rasties straujas augšanas rezultātā).

Biežāk lietojamās Baha ziedu kombinācijas:

 • Piecu ziedu formula + mežābele (Crab Apple) – kā dabīgs tonizētājs auga sakņu sistēmai vai kā tīrošs un dziedinošs līdzeklis auga virszemes daļām,
 • Vīnkoks (Vine) + skābardis (Hornbeam) + olīvkoks (Olive) – sēklaudžiem un augu dēstiem. Šī kombinācija palīdzēs augam pārplēst sēklas apvalku, dos spēku augt un palīdzēs pārvarēt augšanas rezultātā radušos nogurumu.

Lietošana:
Laistāmajam vai izsmidzināmajam ūdenim pievienojiet pāris pilienus no katras izvēlētās Baha ziedu esences.

Lietotāji dalās savā pieredzē:

 • Anglijas Baha centra dārzā bijusi veca ābele, kurai kādu vasaru uzmetusies miltrasa. Veselu nedēļu ābeles stumbrs un lapas tika apsmidzinātas ar mežābeles un ancīša ziedu esenču maisījumu, jo centra darbiniekiem šķita, ka ābele mocījās un jutās netīra. Tieši tikpat ilgi ar šādu Baha ziedu maisījumu tika aplaistīta arī vecā koka sakņu sistēma. Miltrasa pazuda un nekad vairs neatgriezās!
 • Kādā citā gadījumā kāds vīrietis ārstēja savu kaķi ar Baha ziediem, tos pievienojot dzeramajam ūdenim. Reizi dienā saimnieks dzeramo ūdeni atjaunoja un veco izlēja uz dobes, kurā rudenī bija iestādījis hiacintes sīpolus. Cik pārsteigts viņš bija, kad pavasarī uzziedēja visi sīpoli, turklāt solīto trīs ziedu vietā bija pirmklasīgu hiacinšu ziedu paklājs. Celiņa otrā pusē, kurā arī bija iestādītas hiacintes, taču netika aplaistītas ar kaķa dzeramo ūdeni, uzziedēja vien daži ziedi. Padoms: ja Baha ziedus lietojat paši vai dodat tos dzīvniekiem, atlikumu izmantojiet kā laistāmo materiālu saviem istabas vai dārza augiem.
 • “Spalgā ziemas dienā saņēmu pušķi ar tulpēm. Ciemiņš ieradās kājām, tāpēc ziedi, sala novārdzināti, izskatījās gaužām bēdīgi. Ūdenim vāzē pievienoju dažus pilienus Piecu ziedu formulas, un pēc dažām stundām pats dāvinātājs nespēja nobrīnīties, vai tie ir tie paši ziedi, kurus viņš bija atnesis.”