Piecu ziedu formula

5Flower-kopaPiecu ziedu formula (angļu val. Five Flower Remedy) ir vienīgā ziedu kombinācija, ko savas dzīves laikā izveidoja pats Bahs, nosaucot to par RescueGlābēju. Šī Baha ziedu kombinācija, ko atkarībā no ražotāja dēvē arī par Rescue Remedy (glābējlīdzekli) vai First Aid Remedy (pirmās palīdzības līdzekli), sastāv no piecu augu dziedinošā spēka: saulrozīte (Rock Rose), baltstarīte (Star of Bethlehem), sprigane (Impatiens), mežvītenis (Clematis) un plūme (Cherry Plum). Tā ārkārtas un stresa situācijās īsā laikā palīdz atgūt iekšējo līdzsvaru.

Lietojot šo Baha ziedu kombināciju, īsā laikā aktivizējas organisma pašizveseļošanās spējas, atgriežas emocionālā stabilitāte un iestājas fizisks un garīgs atslābums.

Piecu ziedu formula palīdz ikvienam personības tipam, jo, kā to novēroja Edvards Bahs, cilvēku reakcija ārkārtas situācijās ir līdzīga: viņi sastingst (piem., noģībst) vai izjūt pastiprinātu vēlēšanos pamest visu un bēgt, viņi baidās zaudēt kontroli (piem., sāk trīcēt) vai cenšas visu noliegt un paslēpties savā iedomu pasaulē, viņi kļūst ārkārtīgi nervozi vai sāk haotiski darboties un vēlas mesties cīņā.

Piecu ziedu formula var palīdzēt pirms un pēc nepatīkamiem notikumiem, piemēram, strīda, operācijas, tiesas procesa, publiskas uzstāšanās laikā, pēc izbīļa, piemēram, ceļu satiksmes vai sadzīves negadījuma, vai strādājot stresa pilnās situācijās. Taču jāatceras, ka ārkārtas situācija ikvienam nozīmē ko citu. Vienam stresu rada tikšanās ar savu priekšnieku vai publiska uzstāšanās, cits nejūtas apdraudēts pat vētras laikā, sērfojot jūrā. Savukārt bērniem ārkārtas situācija var būt negaidīti slikta atzīme vai skolotāja bāriens, strīds ar draugu smilšu kastē vai rotaļlietas zaudējums.

Piecu ziedu formula jums palīdzēs:

  • tad, kad esat zaudējis iekšējo līdzsvaru (pēc ģimenes strīda; pēc nepatīkamu ziņu saņemšanas; pirms nepatīkamām pārrunām, pēc operācijas),
  • pirms nepatīkamiem notikumiem (bērēm, tiesas procesa, operācijas, ārsta apmeklējuma, lidojuma, nepatīkamas tikšanās utt.),
  • pēc nepatīkamiem un ārkārtējiem notikumiem (satiksmes negadījuma; kukaiņu vai suņu kodumiem; nelaimes gadījumiem mājās, sportā, darbā; pēc dažādām lēkmēm u.c.),
  • darbā (ja ciešat no stresa, laika trūkuma),
  • slimības gadījumā (Piecu ziedu formula palīdz gan slimniekam, gan kopējam. Slimnieks jutīsies labāk, ka cilvēki viņam apkārt būs mierīgi un bez liekām bailēm – tad izveseļošanās norit veiksmīgāk),
  • dažādu sāpju gadījumā (galvassāpes, migrēna, menstruāciju sāpes u.c.). Vislabāk Piecu ziedu formula palīdz, ja sāksiet to lietot, sajūtot pirmās sāpju pazīmes.

Piecu ziedu formula ir pieejama gan koncentrāta veidā, gan gatava tūlītējai lietošanai – graudiņu formā vai šķidrā veidā pudelītē ar izsmidzinātāju.

105FlowerBoxAWPiecu ziedu formulas esences-koncentrāta lietošana:

  1. Pievienojiet glāzei ūdens 2 pilienus un dzeriet pa malciņam, līdz esat nomierinājušies, jūtat sevī atgriežamies iekšējo līdzsvaru, spējat loģiski domāt un rīkoties. Nepieciešamības gadījumā sajauciet un izdzeriet vēl vienu šādu maisījumu!
  2. Pievienojiet 30 ml pudelītei ar avota ūdeni 2 pilienus un lietojiet 4 pilienus uz mēles vismaz 4 reizes dienā.
  3. Lietojot iekšķīgi, pievienojiet 1/5 litra ūdens pudelītei pāris pilienus. Lietojot ārīgi – vannas peldei 5 pilienus; ķermeņa krēmam 2 pilienus; masāžas eļļai 2 pilienus.

Piecu ziedu formulas lietošana graudiņu formā: Ļaujiet 7-10 graudiņiem izkust uz mēles. Lietot pēc nepieciešamības.

Piecu ziedu formulas lietošana ar izsmidzinātāju: Izsmidzināt tieši uz mēles. Lietot pēc nepieciešamības.

Piecu ziedu formulu varat lietot arī ārīgi kā apsēju vai kompresi ievainojuma, pietūkuma vai ekzēmas gadījumā. Šim nolūkam bļodai ūdens pievieno 2 pilienus no Piecu ziedu formulas koncentrāta un tajā samitrina apsēju.

Atcerieties! Piecu ziedu formula neaizstāj ziedu terapiju un labākajā gadījumā var būt tikai tās sākums. Ziedu terapija neaizstāj medicīnisko palīdzību!

Piecu ziedu formulas lietotāji dalās savā pieredzē:
“Bērnam no satraukumiem piemetās tiks, raustījās (patvaļīgi mirkšķinājās) acis. Gaidīju, ka pāries, nepārgāja, pēc nedēļas pie homeopāta dabūju šo preparātu. Tiks pārgāja pēc pirmās devas (vakarā lietoja, nākamajā rītā acu mirkšķināšana bija pazudusi).”
“Gadījās tā, ka tiku pakļauta pamatīgam stresam un manā 2 bērnu pieredzē pirmo reizi no šāda gadījumā “aizrāva” pienu. Kad sapratu, kas noticis, apēdu 5 ziedu formulas graudiņus, atpūtos un sadzēros tējas, un pieniņš atgriezās ar dubultu sparu.”
“Daudzkārt esmu lietojusi Rescue un palīdz vienmēr – pirms eksāmena, svarīgas sanāksmes, zobārsta apmeklējuma un citām stresainām situācijām.”
Sieviete, 64 g.v.: „Pavisam negaidīti no dzīves aizgāja mans vīrs. Nezinu, kā šim laikam būtu tikusi pāri, ja nebūtu bijis Piecu ziedu formulas”.
Sieviete, 54 g.v.: “Man Piecu ziedu formula vienmēr palīdz pret galvas sāpēm.”