Baha ziedu esences

esences_10_30Baha ziedu terapijā izmanto 38 esences, kas pagatavotas no savvaļas augu ziediem (izņēmums – Rock Water ir dziedinošu avotu ūdens, savukārt Chestnut Bud – parastās zirgkastaņas pumpuri). Par katras ziedu esences dziedinošo spēku lasiet sadaļā “Baha ziedi A-Z”.

Pasaulē ir vairāk nekā 40 dažādu uzņēmumu, kas ražo ziedu esences. Bieži vien atšķiras veids, kā esences tiek gatavotas, un līdz ar to arī ziedu esenču kvalitāte. Lielbritānijas uzņēmums Healing Herbs ražo Baha ziedu esenču koncentrātus (original stock concentrate) tieši tā, kā to savulaik darīja Edvards Bahs. Healing Herbs ziedu esenču mātes tinktūras ar lielu rūpību un atbildību jau vairāk nekā 30 gadu gatavo Džulians Barnards (Julian Barnard). Koncentrātus pirms lietošanas atšķaida: 30ml pudelītei vai glāzei ūdens nepieciešams pievienot tikai 2 pilienus no katra izvēlētā Baha ziedu esenču koncentrāta. Healing Herbs ražotās Baha ziedu esences ir ļoti ekonomiskas lietošanā – 10 ml pudelītē ir vairāk nekā 300 pilienu! Healing Herbs ražotās Baha ziedu esences ir konservētas organiskā franču konjakā un derīgas 10 gadus.

Lietošana (vairāk lasiet sadaļā “Izvēle, lietošana, iedarbība”):

  1. pievienot glāzei ūdens (mazai ūdens pudelei) 2 pilienus, dzert pa malciņam, nepieciešamības gadījumā atkārtot,
  2. 2. pievienot 30 ml pudelītei ar avota ūdeni 2 pilienus un lietot 4 pilienus uz mēles vismaz 4 reizes dienā,

Baha ziedu koncentrātus varat lietot arī šādi:

  1. pievienot vannas peldei 5 pilienus,
  2. pievienot sejas/ķermeņa krēmam 2 pilienus, iemasēt ādā,
  3. pievienot masāžas eļļai 5 pilienus,
  4. pievienot ūdens pudelei 2 līdz 4 pilienus.

Ziedu esenču pagatavošanā izmanto ārsta Edvarda Baha atklāto saules un vārīšanas metodi. Šīs esenču pagatavošanas metodes ir ļoti vienkāršas, tāpēc ikviens, ja vien ir vēlēšanās un pieejami šajā ārstēšanās metodē izmantotie augi, Baha ziedu līdzekļus var pagatavots pats.

I. Saules metode
“Ņemiet plānu stikla bļodu un gandrīz pilnībā piepildiet to ar tīrāko ūdeni, kāds jums ir pieejams, ja iespējams, izmantojiet tuvumā esoša avota ūdeni.
Noplūciet tik daudz auga ziedu un tos nekavējoties novietojiet uz ūdens, līdz ir noklāta visa ūdens virsma. Bļodu trīs līdz četras stundas (vai arī mazāk) atstājiet tiešos saules staros – tik ilgi, kamēr ziedi sāk vīst. Tad uzmanīgi noņemiet tos no ūdens un piepildiet iegūto šķidrumu pudelēs līdz pusei. Pārējo pudeli piepildiet ar brendiju, kas darbojas kā konservants. Šīs būs koncentrāta pudelītes, tās neizmanto ārstēšanā. Lai pagatavotu līdzekli ārstēšanai, ņemiet dažus pilienus koncentrāta un pievienojiet citai pudelītei. Šādā veidā no koncentrātiem iespējams pagatavot lielu daudzumu ārstēšanā lietojamā līdzekļa.
Ar saules metodi tiek gatavoti šādi līdzekļi:
parastais ancītis (Agrimony), čemuru augustiņš (Centaury), vilmota ceratostigma (Cerato), parastais cigoriņš (Chicory), parastais mežvītenis (Clematis), rūgtā drudzenīte (Gentian), Eiropas ulekss (Gorse), parastais virsis (Heather), puķu sprigane (Impatiens), lāsainā pērtiķmutīte (Mimulus), parastais ozols (Oak), Eiropas olīvkoks (Olive), naudiņu saulrozīte (Rock Rose), dziedinošu avotu ūdens (Rock Water), vasaras žultszālīte (Scleranthus), zarainā lāčauza (Wild Oat), ārstniecības verbēna (Vervain), īstais vīnkoks (Vine), purva sermulīte (Water Violet), parastās zirgkastaņas ziedi (White Chestnut) un dziedinoša avotu ūdens (Rock Water).”
(E.Bahs “Divpadsmit Dziednieki un citi ārstniecības līdzekļi” (grāmata E.Bahs “Veselība pašu rokās”))

II. Vārīšanas metode
Pārējos līdzekļus gatavo ar vārīšanas metodi.
“Augu daļas pusstundu vāra tīrā, dzidrā ūdenī. Tad šķidrumu nokāš, iepilda pudelēs līdz pusei un, kad šķidrums ir atdzisis, konservēšanas nolūkos pievieno brendiju.
Līdzeklim, ko pagatavo no parastās zirgkastaņas pumpuriem (Chestnut Bud), no parastās zirgkastaņas koka ievāc (lapu) pumpurus, īsi pirms tie paspējuši atvērties. Pārējos gadījumos ziedus ievāc kopā ar nelielām daļiņām no stumbra, zariem un, ja ir iespējams, jauno lapu dzinumiem.”
(E.Bahs “Divpadsmit Dziednieki un citi ārstniecības līdzekļi” (grāmata E.Bahs “Veselība pašu rokās”))

Ziedu esences, ja vien vēlaties, varat pagatavot paši. Ir tikai jāatrod īstie augi, jāsagaida, kad tie zied pilnā plaukumā, jāsameklē tīrs (un dziedinošs) avots, kā arī vajadzīgie laikapstākļi. Par ziedu esenču gatavošanu sīkāku informāciju iegūsiet Džuliana Barnarda grāmatās “Ārsta Edvarda Baha dziedinošie augi” un “Baha ziedu terapija”.