Baha ziedi imunitātes stiprināšanai

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem ir „Vai un kā Baha ziedi stiprina imunitāti?”. Jā, taču būtiski ir saprast, kā tas notiek. Baha ziedu terapijā valda uzskats, ka imunitāte ir tik spēcīga, cik emocionālo stabili jūtamies. Savukārt emocionālo stabilitāti palīdz iegūt un noturēt ikviens no 38 Baha ziediem.

Visbiežāk kā galvenos faktorus, kas rūpējas par mūsu aizsargspējām, cilvēki min labu uzturu, veselīgu pārtiku un fiziskas aktivitātes, retāk aizdomājas, ka tas, kā jūtamies, respektīvi, mūsu emocionālais stāvoklis šajā jautājumā patiesībā ir noteicošais.

Ko par imūnsistēmas darbību secināja Edvards Bahs, Baha ziedu terapijas pamatlicējs? 1918. gadā plosījās vēsturē postošākā gripas epidēmija. Lielbritānijā vien saslima un nomira tūkstošiem cilvēku. E. Bahu nodarbināja kāds būtisks jautājums: „Kāpēc citi saslimst, taču citus gripa nespēj pievarēt?” Ļoti iespējams, arī jūs esat sev uzdevuši šādu jautājumu, vērojot, kā vienā ģimenē divi cilvēki saslimst ar gripu un divi nē, lai gan visi ēd vienu pārtiku. Padomājiet, kāda cilvēkiem bija iespēja 1918. gadā, kara beigās, rūpēties par veselīgu uzturu vai pienācīgām fiziskām aktivitātēm? E. Bahs, piedaloties gripas skarto slimnieku ārstēšanā, novēroja, ka to, vai cilvēks saslimst un kā rit slimības gaita, būtiski ietekmē cilvēka emocionālais stāvoklis. Tie, kas baidījās, bija pirmie, kas saslima, cieta no gripas izraisītajām komplikācijām un slimībai padevās.

To, cik spēcīga ir mūsu imūnsistēma, nosaka mūsu emocionālais stāvoklis. Ne velti ir teiciens, ka laimīgs cilvēks neslimo.

Baha ziedu terapijā nebūs vienas receptes, kas ieteicama imūnsistēmas stiprināšanā, jo katram pašam nepieciešams rast atbildi uz jautājumu: Kas man traucē justies laimīgam? Protams, vārds „laimīgs” ir filozofisks. Laimīgi jūtamies tad, kad dzīvojam saskaņā ar sevi. Edvarda Baha vārdiem sakot: „ .. darot to, ko mums ļoti patīk darīt, un esot kopā ar cilvēkiem, kuri mums patiešām patīk.”

Jebkurš postošais emocionālais stāvoklis – vai tas būtu bailes, nedrošība vai neapmierinātība – ietekmē cilvēka imūnsistēmu. Edvards Bahs secināja: „Nekas dabā nespēj mums kaitēt, ja vien paši esam laimīgi un dzīvojam saskaņā ar sevi. Gluži pretēji, daba ir radīta, lai mēs gūtu labumu un baudījumu no tās. Tikai tad, kad ļaujam šaubām un depresijai, neizlēmībai un bailēm ienākt mūsos, kļūstam uzņēmīgi pret ārējo ietekmi.”

Dažādas baktērijas un vīrusi ir tepat mums līdzās. Tikai tad, kad tiek izjaukts mūsu iekšējais līdzsvars, „atveramies” ārējai ietekmei – ļaujam vīrusiem ienākt mūsos.

Baha ziedi palīdz atjaunot iekšējo līdzsvaru, palīdz mums justies labi un droši šajā pasaulē! Arī imunitātes stiprināšanā daba sniedz mums savu palīdzīgo roku. Pieņemiet to!