CEĻOJUMS
„Pa Baha pēdām…
un ne tikai”
Velsa & Anglija

Laiku pa laikam dodamies ceļojumā “Pa Baha pēdām… un ne tikai” uz Velsu un Angliju. Ceļojuma mērķis – apmeklēt un iepazīt vietas, kas saistās ar Edvardu Bahu, – Krikhovelu un upi Asku – vietu, no kurienes uz Londonu Bahs pārveda pirmos augus, kuri mums pazīstami kā Baha ziedi; Sotvelu – mazu ciematiņu Oksfordšīrā Temzas ielejā, kur Bahs pavadīja savus pēdējos dzīves gadus un kur vēl joprojām darbojas Baha centrs, kā arī paciemoties pie Džuliana Barnarda uzņēmumā Healing Herbs – redzēt, kā ražo Baha ziedu līdzekļus, un uzdot jautājumus Dž. Barnardam. Ceļojuma laikā daudz esam dabā – gan kāpjot kalnā, gan satiekoties ar gandrīz visiem augiem, kurus E. Bahs izvēlējās ziedu līdzekļu gatavošanā – ar ileksiem, uleksiem, ēdamajām kastaņām, dižskābaržu mežiem u.c. Ja jūs interesē kādreiz piedalīties šādā ceļojumā, rakstiet info@ziedu-energija.lv

Šeit atskats uz 2017. gada ceļojumu :

Ceļojuma plāns bija šāds:

1. diena
10.30 tikšanās lidostā
12.30 izlidošana no Rīgas
13.25 ierašanās East Midlands lidostā
– pastaiga pa Molvernas augstienes granīta pauguriem (šī vieta ieguvusi “marķējumu” “izcili skaista dabas ainava”). Šeit pastaiga būs pa spēkam ikvienam!
– ierašanās viesu namā

2. diena
– Ekskursija pa Krikhovelu, pastaiga gar Askas upi – vietu, kur Edvards Bahs atklāja pirmos trīs no visiem 38 Baha ziediem.
– Gājiens uz Penifanu (Pen-y-fan) – augstāko virsotni Dienvidvelsā (nav obligāti jāaiziet līdz galam, bet pastaiga Brekonbīkonas kalnos ir ļoti izbaudāma) VAI Brekonbīkonu nacionālā parka alu labirintu apmeklējums www.showcaves.co.uk (ieejas biļete 14 GBP).
– Brauciens ar laivu pa Monmutšīras – Brekonas kanālu

3. diena
– Velsas daba – kāpšana Melnajos kalnos, kur ziedēs virši, virši un virši… un pikniks. Pastaigai kalnos nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība, to spēj pat bērni.
– romantisko Lentoni (Llanthony) klostera drupu apmeklējums, kas atrodas brīnišķīgajā Ewyas ielejā (sk. attēlu).
15.00 Baha ziedu mūzikas koncerts baznīcā, tikšanās ar komponistu Endrū Morisu.

4. diena
– Brekonbīkonu nacionālais parks: “ūdenskritumu zeme” – pastaiga gar upi, kur starp kokiem un mežonīgām klintīm redzēsim iespaidīgus ūdenskritumus, ūdens kaskādes, dziļas aizas un alas.
– Keregsenenas (Carreg Cennen) pils apmeklējums – tās ir viduslaiku cietokšņa drukas, kas atrodas uz stāvas kaļķakmens klints (pastaiga, daba un vēstures elpa).

5. diena
– diena pie Džuliana Barnarda (uzņēmumā Healing Herbs): Džuliana lekcija-seminārs (iespējams uzdot jautājumus, saņemt atbildes), ekskursija pa uzņēmumu, pusdienas mājīgā angļu krodziņā, pēcpusdienā – lekcijas turpinājums, iepazīšanās ar Džuliana Baha ziedu dārzu.
– Dienas noslēgumā pastaiga gar upi, izbaudot dabu (pa ceļam redzēsim vienu no lielākajām ēdamajām kastaņām).

6. diena
– sākam atceļu uz mājām,
– Sotvela – ciemats, kur savu dzīves nogali pavadīja Edvards Bahs, atrodot daudzus no ziedu terapijā izmantotajiem augiem. Baha centra apmeklējums, pastaiga pa ciematu, pusdienas mājīgā un sirsnīgā angļu krodziņā (kuru savulaik apmeklēja Bahs).
17.20 izlidošana no East Midlands lidostas uz Rīgu
22.05 ierašanās Rīgā