CEĻOJUMS
„Pa Baha pēdām…
un ne tikai”
Velsa & Anglija
RUDENĪ
2017. gada 22. – 27. septembris

Foto: Linda Mežs-Talapina

Foto: Linda Mežs-Talapina

Ceļojuma mērķis – apmeklēt un iepazīt vietas, kas Velsā un Anglijā saistās ar Edvardu Bahu, – Krikhovelu un upi Asku – vietu, no kurienes uz Londonu Bahs pārveda pirmos augus, kuri mums pazīstami kā Baha ziedi; Sotvelu – mazu ciematiņu Oksfordšīrā Temzas ielejā, kur Bahs pavadīja savus pēdējos dzīves gadus un kur vēl joprojām darbojas Baha centrs, kā arī paciemoties pie Džuliana Barnarda uzņēmumā Healing Herbs – redzēt, kā ražo Baha ziedu līdzekļus, un uzdot jautājumus Dž. Barnardam. Ceļojuma laikā dosimies pastaigās, tie, kas vēlēsies, varēs kāpt kalnā un izbaudīt Velsas neskarto dabu. Ceļojuma laikā redzēsiet gandrīz visus augus, kurus E. Bahs izvēlējās ziedu līdzekļu gatavošanā – ileksus, uleksus, ēdamās kastaņas, dižskābaržu mežus u.c.
Tā kā Edvards Bahs bija pastaigu mīļotājs, tad arī šajā ceļojumā uzsvars ir likts uz pastaigām dabā, dabas izbaudīšanu, nevis atrašanos telpās vai pilsētu apmeklējumiem. Jāsāk turēt īkšķus, lai mums būtu labs laiciņš!

Ceļojuma plāns

(atkarībā no laikapstākļiem var mainīties dienu plānojums, kā arī apskates objekti, tāpēc būs alternatīvas gadījumam, ja laikapstākļi neļaus izbaudīt dabu):

22. septembris (piektdiena)
10.30 tikšanās lidostā
12.30 izlidošana no Rīgas
13.25 ierašanās East Midlands lidostā
– pastaiga pa Molvernas augstienes granīta pauguriem (šī vieta ieguvusi “marķējumu” “izcili skaista dabas ainava”). Šeit pastaiga būs pa spēkam ikvienam!
– ierašanās viesu namā

23. septembris (sestdiena)
– Ekskursija pa Krikhovelu, pastaiga gar Askas upi – vietu, kur Edvards Bahs atklāja pirmos trīs no visiem 38 Baha ziediem.
– Gājiens uz Penifanu (Pen-y-fan) – augstāko virsotni Dienvidvelsā (nav obligāti jāaiziet līdz galam, bet pastaiga Brekonbīkonas kalnos ir ļoti izbaudāma) VAI Brekonbīkonu nacionālā parka alu labirintu apmeklējums www.showcaves.co.uk (ieejas biļete 14 GBP).
– Brauciens ar laivu pa Monmutšīras – Brekonas kanālu

Foto: Linda Mežs-Talapina

Foto: Linda Mežs-Talapina

24. septembris (svētdiena)
Edvarda Baha dzimšanas diena
– Velsas daba – kāpšana Melnajos kalnos, kur ziedēs virši, virši un virši… un pikniks. Pastaigai kalnos nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība, to spēj pat bērni.
– romantisko Lentoni (Llanthony) klostera drupu apmeklējums, kas atrodas brīnišķīgajā Ewyas ielejā (sk. attēlu).
15.00 Baha ziedu mūzikas koncerts baznīcā, tikšanās ar komponistu Endrū Morisu.

25. septembris (pirmdiena)
– Brekonbīkonu nacionālais parks: “ūdenskritumu zeme” – pastaiga gar upi, kur starp kokiem un mežonīgām klintīm redzēsim iespaidīgus ūdenskritumus, ūdens kaskādes, dziļas aizas un alas.
– Keregsenenas (Carreg Cennen) pils apmeklējums – tās ir viduslaiku cietokšņa drukas, kas atrodas uz stāvas kaļķakmens klints (pastaiga, daba un vēstures elpa).

26. septembris (otrdiena)
– diena pie Džuliana Barnarda (uzņēmumā Healing Herbs): Džuliana lekcija-seminārs (iespējams uzdot jautājumus, saņemt atbildes), ekskursija pa uzņēmumu, pusdienas mājīgā angļu krodziņā, pēcpusdienā – lekcijas turpinājums, iepazīšanās ar Džuliana Baha ziedu dārzu.
– Dienas noslēgumā pastaiga gar upi, izbaudot dabu (pa ceļam redzēsim vienu no lielākajām ēdamajām kastaņām).

Foto: Laura Tidriķe

Foto: Laura Tidriķe

27. septembris (trešdiena)
– sākam atceļu uz mājām,
– Sotvela – ciemats, kur savu dzīves nogali pavadīja Edvards Bahs, atrodot daudzus no ziedu terapijā izmantotajiem augiem. Baha centra apmeklējums, pastaiga pa ciematu, pusdienas mājīgā un sirsnīgā angļu krodziņā (kuru savulaik apmeklēja Bahs).
17.20 izlidošana no East Midlands lidostas uz Rīgu
22.05 ierašanās Rīgā

Grupā 16 dalībnieki.

Ceļojuma izmaksas: 540,00 EUR

Pieteikšanās: jo ātrāk, jo labāk! 🙂

Ja vēlaties piedalīties ceļojumā, lūdzu, rakstiet centrs@ziedu-energija.lv vai zvaniet Laurai 29445643. Piesakoties Jūs apliecināt, ka esat izlasījis Distances līgumu un piekrītat tā saturam.

Samaksa veicama divās daļās (taču, ja vēlaties, varat visu uzreiz) –
pirmā daļa 300,00 EUR piesakoties (tā netiek atmaksāta, ja atsakāties no došanās ceļojumā),
otrā daļa 240,00 EUR – mēnesi pirms ceļojuma, resp., līdz 22. augustam.

Izmaksās iekļauts:
• ceļojums pa Velsu un Angliju ar ērtu autobusu,
• mitināšanās viesu namā pie Melnajiem kalniem (5 naktis),
• ekskursija pa Sotvelu, Krikhovelu, dažādu vietu apskate, nepieciešamības gadījumā (tikšanās ar Dž. Barnardu) – tulkojums no angļu valodas latviešu valodā un otrādi,
• Baha ziedu mūzikas koncerts, tikšanās ar komponistu Endrū Morisu.

Izmaksās nav iekļauts: lidmašīnas biļetes, ceļojuma apdrošināšana, ēdināšana, ieejas biļetes apskates objektos (ja tādas ir). Aptuvenās papildu izmaksas – brokastis (iepriekšējās reizēs produktus iegādājāmies un brokastis ēdām kopā, katru dienu bija dežuranti, kas uzklāja un nokārtoja galdu, bija ļoti fantastiski – ~10 EUR), pusdienošana krodziņā ~ 15 EUR.

Lidmašīnas biļetes: ceļojuma dalībnieks tās iegādājas pats tad, kad viņam ir rezervēta vieta (ir veikta pirmā iemaksa). Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, bija jāsecina, ka šāds variants izmaksu ziņā ir visizdevīgākais. Varu palīdzēt nopirkt biļeti (tādā gadījumā, lūdzu, sazinieties ar mani).

Ēšana: viesu namā ir lieliski aprīkota virtuve un plaša ēdamzāle. Mans ierosinājums – brokastis ieturēt visiem kopā (izveidot kopīgu ēdienkarti, ik dienas četriem cilvēkiem būtu jārūpējas par brokastīm?). Pusdienas būs iespēja ēst dažādās Velsas un Anglijas vietās (piem., Sotvelā – krodziņā, kuru bija iemīļojis E. Bahs).

Naktsmītnes: viesu nams atrodas pie Melnajiem kalniem netālu no Krikhovelas un vietas, kur atrodas uzņēmums Healing Herbs. Komfortablajā viesu namā ir labi aprīkota virtuve, veļas mazgājamā mašīna, trauku mazgājamā mašīna, kamīns, dārzā – grils, dārza mēbeles utt. Pats galvenais – iespējams izbaudīt Velsas neskarto dabu, jo viesu nams atrodas brīnumskaistā vietā – pie dabas krūts (iespējams doties pastaigās). Jārēķinās, ka gulēšana ir istabiņās pa trim četriem cilvēkiem, turklāt Lielbritānijās ir interesantas gultas – bieži vien divguļamās (bet katrs zem savas segas). Līdz šim risinājumu esam atraduši. Šajā viesu namā šajā laikā mitināsimies tikai mēs, tāpēc varēsim daudz un plaši runāt par Baha ziediem un citām interesantām tēmām.