CEĻOJUMS
„Pa Baha pēdām…
un ne tikai”
Velsa & Anglija

2020. gada 28. marts – 2. aprīlis

2020. gada pavasarī – laikā, kad zied uleksi, dosimies ceļojumā “Pa Baha pēdām… un ne tikai” uz Velsu un Angliju. Ceļojuma mērķis – apmeklēt un iepazīt vietas, kas saistās ar Edvardu Bahu, – Krikhovelu un upi Asku – vietu, no kurienes uz Londonu Bahs pārveda pirmos augus, kuri mums pazīstami kā Baha ziedi; Sotvelu – mazu ciematiņu Oksfordšīrā Temzas ielejā, kur Bahs pavadīja savus pēdējos dzīves gadus un kur vēl joprojām darbojas Baha centrs, kā arī paciemoties pie Džuliana Barnarda uzņēmumā Healing Herbs – redzēt, kā ražo Baha ziedu līdzekļus, un uzdot jautājumus Dž. Barnardam. Ceļojuma laikā daudz esam dabā – gan kāpjot kalnā, gan satiekoties ar gandrīz visiem augiem, kurus E. Bahs izvēlējās ziedu līdzekļu gatavošanā – ar ileksiem, uleksiem, ēdamajām kastaņām, dižskābaržu mežiem u.c.

28. marts (sestdiena)
7.45-8.40 lidojums Rīga – Londona Getvika ar aviokompāniju Airbaltic
– rīta kafija
– pastaiga pa dižskābaržu mežu
– praktiskas lietas (pārtikas iegāde)
– ierašanās un iekārtošanās viesu namā

29. marts (svētdiena)
– Velsas daba – kāpšana Melnajos kalnos un pikniks. Pastaigai kalnos nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība, to spēj pat bērni.
– romantisko Lentoni (Llanthony) klostera drupu apmeklējums, kas atrodas brīnišķīgajā Ewyas ielejā (sk. attēlu).
– pēcpusdienā Baha ziedu mūzikas koncerts baznīcā, tikšanās ar komponistu Endrū Morisu.

30. marts (pirmdiena)
– Raglanas pils (15.-17. g.s.) apmeklējums
– Ekskursija pa Krikhovelu, pastaiga gar Askas upi – vietu, kur Edvards Bahs atklāja pirmos trīs no visiem 38 Baha ziediem.
– Gājiens uz Penifanu (Pen-y-fan) – augstāko virsotni Dienvidvelsā (nav obligāti jāaiziet līdz galam, bet pastaiga Brekonbīkonas kalnos ir ļoti izbaudāma).

31. marts (otrdiena)
– diena pie Džuliana Barnarda (uzņēmumā Healing Herbs): Džuliana lekcija-seminārs (iespējams uzdot jautājumus, saņemt atbildes), ekskursija pa uzņēmumu, pusdienas mājīgā angļu krodziņā, pēcpusdienā – lekcijas turpinājums, iepazīšanās ar Džuliana Baha ziedu dārzu.
– Dienas noslēgumā pastaiga gar upi, izbaudot dabu (pa ceļam redzēsim vienu no lielākajām ēdamajām kastaņām).

1. aprīlis (trešdiena)
– Brekonbīkonu nacionālais parks: “ūdenskritumu zeme” – pastaiga gar upi, kur starp kokiem un mežonīgām klintīm redzēsim iespaidīgus ūdenskritumus, ūdens kaskādes, dziļas aizas un alas.

2. aprīlis (ceturtdiena)
– sākam atceļu uz mājām,
– Sotvela – ciemats, kur savu dzīves nogali pavadīja Edvards Bahs, atrodot daudzus no ziedu terapijā izmantotajiem augiem. Baha centra apmeklējums, pastaiga pa ciematu, pusdienas mājīgā un sirsnīgā angļu krodziņā (kuru savulaik apmeklēja Bahs).
17.25-22.05 lidojums Londona (Getvika) – Rīga ar aviokompāniju Airbaltic

Grupā 16 dalībnieku. Vietu nav.

Ceļojuma izmaksas: 540,00 EUR + 145 EUR aviobiļete

Pieteikšanās: jo ātrāk, jo labāk! 🙂 Un – pieteikties iespējams tik ilgi, cik ilgi ir brīvu vietu. Piesakoties spēkā stājas distances līgums, lūdzu, iepazīstieties ar tā saturu.

Samaksu iespējams veikt šādi: a) 100 EUR mēnesī (visa summa tiek samaksāta līdz 28. februārim), b) divās daļās – pirmā daļa 300,00 EUR uzreiz pēc pieteikšanās, otrā daļa – 145 EUR (aviobiļete) + 240,00 EUR – mēnesi pirms ceļojuma, resp., līdz 28. februārim; c) visa saumma (685 EUR) tiek samaksāta piesakoties.

Izmaksās iekļauts:
• aviobiļete Rīga-Londona-Rīga
• ceļojums pa Velsu un Angliju ar ērtu autobusu,
• mitināšanās viesu namā pie Melnajiem kalniem (5 naktis),
• ekskursija pa Sotvelu, Krikhovelu, dažādu vietu apskate, nepieciešamības gadījumā (tikšanās ar Dž. Barnardu) – tulkojums no angļu valodas latviešu valodā un otrādi,
• Baha ziedu mūzikas koncerts, tikšanās ar komponistu Endrū Morisu.

Izmaksās nav iekļauts: ceļojuma apdrošināšana, ēdināšana, ieejas biļetes apskates objektos (ja tādas ir). Aptuvenās papildu izmaksas – brokastis (iepriekšējās reizēs produktus iegādājāmies un brokastis ēdām kopā, katru dienu bija dežuranti, kas uzklāja un nokārtoja galdu, bija ļoti fantastiski – ~10 EUR), pusdienošana krodziņā ~ 15 EUR.

Lidmašīnas biļetes: Rokas bagāža: Ekonomiskās klases pasažieriem ir atļauta viena rokas bagāžas vienība (izmēri 55x40x23cm) ar maksimālo svaru 8kg. Papildus rokas bagāžai katrs pasažieris lidmašīnās salonā var ienest vienu no tālāk minētajām personīgajām mantām (izmēri 30x40x10cm): sieviešu rokassoma, klēpjdatora soma, beznodokļu zonas iepirkumu maisiņu, fotoaparāta somu, lietussargu. Rokas bagāžas un personīgās mantas kopsvars nedrīkst pārsniegt 8kg. Nododamā bagāža:
Ekonomiskās klases grupas rezervācijā katram pasažierim bez maksas ir atļauts nodot vienu nododamās bagāžas vienību līdz 20kg (izmēri 100x50x80cm).

Piebilde: Ceļinieki drīkst uz Londonu un no Londonas doties ar savu izvēlēto aviokompāniju un citos datumus, tādā gadījumā ar atbildīgo par ceļojmu (Lauru Tidriķi) jāsarunā, vai, kur un kad notiek iekļaušanās grupā.

Ēšana: viesu namā ir lieliski aprīkota virtuve un liels galds. Līdz šim (un ļoti veiksmīgi) brokastis esam ieturējuši visi kopā (izveidojām kopīgu (bagātīgu) ēdienkarti, ik dienas trīs cilvēki bija dežuranti, kas rūpējās par brokastīm). Pusdienas būs iespēja ēst dažādās Velsas un Anglijas vietās (piem., Sotvelā – krodziņā, kuru bija iemīļojis E. Bahs).

Naktsmītnes: viesu nams atrodas pie Melnajiem kalniem netālu no Krikhovelas un vietas, kur atrodas uzņēmums Healing Herbs. Komfortablajā viesu namā ir labi aprīkota virtuve, veļas mazgājamā mašīna, trauku mazgājamā mašīna, kamīns, dārzā – grils, dārza mēbeles utt. Pats galvenais – iespējams izbaudīt Velsas neskarto dabu, jo viesu nams atrodas brīnumskaistā vietā – pie dabas krūts (iespējams doties pastaigās). Jārēķinās, ka gulēšana ir istabiņās pa trim četriem cilvēkiem, turklāt Lielbritānijā ir interesantas gultas – bieži vien divguļamās (bet katrs zem savas segas). Līdz šim risinājumu esam atraduši. Šajā viesu namā šajā laikā mitināsimies tikai mēs, tāpēc varēsim daudz un plaši runāt par Baha ziediem un citām interesantām tēmām.