Apgūsti Baha ziedu terapiju viegli!

“Ārsts Edvards Bahs atklāja savvaļas augus, no kuru ziediem pagatavotās esences palīdz mums atbrīvoties no postošiem emocionāliem un prāta stāvokļiem un atjaunot iekšējo līdzsvaru. Dziedinošās ziedu esences pazīstamas kā 38 Baha ziedi. Tās visas ir vienlīdz nozīmīgas, tāpēc nereti, iepazīstoties ar Baha ziedu terapiju un vēloties to apgūt, ir grūti tajās orientēties.
Šī grāmata un tai pievienotās 38 emocionālo stāvokļu un Baha ziedu kartītes palīdzēs vieglāk un raitāk apgūt Baha ziedu terapiju. Protams, šis materiāls noderēs arī tiem, kas ar Baha ziediem jau ir uz tu, – lai atsvaidzinātu un papildinātu zināšanas.
Turklāt ne tikai to – emocionālo stāvokļu attēli var palīdzēt izzināt savas un apkārtējo emocijas, paskatīties uz sevi no malas un, iespējams, pat izvēlēties sev nepieciešamos dziedinošos augus. Kartīšu izmantošana ir daudzveidīga!
Es apzinos, ka viens attēls nespēj atspoguļot visus aspektus, kam palīdz katra ārsta Edvarda Baha atklātā ziedu esence, taču trāpīgie zīmējumi un tiem pievienotie raksturīgie izteicieni noteikti palīdzēs iegaumēt būtiskāko. Pašizziņas ceļš nekad nebeidzas. Baha ziedu terapija ir viena no metodēm, kas palīdz mums to iet.
Spēlē un mācies vienatnē, kopā ar domubiedriem, draugiem un bērniem!
Lai vairojas prieks, zināšanas un veselība!”
Laura Tidriķe
Rīgā, 2018. gada vasarā

Kā izmantot šo grāmatu un kartītes?

1) Iesācējiem/ar priekšzināšanām: darbošanās ar emocionālo stāvokļu kartītēm. Nolieciet emocionālo stāvokļu kartītes sev priekšā. Aplūkojiet attēlus, izlasiet tām pievienotos izteicienus, kas raksturīgi katram no emocionālajiem stāvokļiem. Kā jums šķiet (padomājiet, pārrunājiet ar citiem), kā šeit attēlotie cilvēki jūtas, kas ir viņu grūtības un kas viņiem varētu palīdzēt justies labāk? Vai varat sevi asociēt ar kādu no šeit attēlotajiem emocionālajiem stāvokļiem? Atrodiet izvēlēto kartīti grāmatā un uzziniet vairāk par šo emocionālo stāvokli. Varat izmantot gan visas 38 emocionālo stāvokļu kartītes, gan darboties tikai ar kādu no grupām – Divpadsmit Dziedniekiem, Septiņiem Palīgiem vai Otrajiem Deviņpadsmit.
2) Iesācējiem/ar priekšzināšanām: darbošanās ar Baha ziedu kartītēm. Nolieciet Baha ziedu kartītes sev priekšā. Kurš attēls jūs uzrunā? Ko jūs jūtat, kādas domas jūsos raisās, aplūkojot šo attēlu? Izlasiet grāmatā, kuram emocionālajam stāvoklim izvēlētais augs paredzēts. Vai jums ir raksturīgi šeit minētie izteicieni? Vai jūs pašreizējā dzīves posmā sevī novērojat šī auga negatīvā stāvokļa izpausmes?
3) Ar priekšzināšanām: spēle “Kas sader?” Sajauciet visas kartītes, nolieciet tās sev priekšā ar attēliem uz augšu – kurš dziedinošais augs palīdz atbrīvoties no kura emocionālā stāvokļa? Atrodiet pārus. Salīdziniet grāmatā, vai esat atraduši pareizos pārus.
4) Ar priekšzināšanām: “Atmiņu spēle”. Spēlējiet viens vai kopā ar citiem. Sajauciet kartītes. Apgrieziet kartītes ar attēliem uz leju. Katrā gājienā drīkst atklāt divas kartītes. Ja esat atklājuši pāri (emocionālo stāvokli un tam atbilstošo dziedinošo augu), abas kartītes paņemiet sev. Uzvar tas, kurš spēles beigās savācis visvairāk pāru. Varat spēlēt, izmantojot gan visus 38 pārus, gan tikai darboties tikai ar vienu grupu – Divpadsmit Dziednieku, Septiņu Palīgu vai Otro Deviņpadsmit.

Citi spēles variani:
1) Kopā ar citiem (ļoti interesanti ar bērniem), vislabāk, ja viens pārzina to, kam palīdz katrs no Baha ziediem. Nolieciet emocionālo stāvokļu kartītes sev priekšā, savukārt Baha ziedu kartītes paturiet pie sevis. Tas, kurš pārzina Baha ziedu iedarbību, ņem jebkuru Baha ziedu kartīti, apraksta to, kam konkrētais augs var palīdzēt, savukārt otrs – meklē to emocionālo stāvokļu kartīti, kam atbilst apraksts un kam var palīdzēt konkrētais augs. Izglītojoša kopābūšana!

Atklājiet savu spēles variantu! Pastāstiet par to, rakstot uz info@ziedu-energija.lv