uz Baha ziedi A-Z

1. Ancītis • Agrimony

agrimony

Negatīvais stāvoklis:

  • mentālas mokas un raizes
  • slēpj raizes aiz bezrūpības maskas
  • cenšas mazināt mentālās mokas, lietojot apreibinošas vielas
  • „Ar mani viss ir kārtībā!”

Pozitīvais stāvoklis:

  • spēj objektīvi izvērtēt savas grūtības
  • optimistisks
  • bezrūpīgs
  • nesatricināms iekšējs miers

E. Bahs: „Šis līdzeklis palīdzēs jautrajiem, dzīvespriecīgajiem cilvēkiem ar humora izjūtu, kam patīk miers. Domstarpības un strīdi viņiem sagādā ciešanas, un, lai no tiem izvairītos, viņi ir gatavi no daudz kā atteikties. Viņi slēpj savas rūpes un grūtības, kā arī iekšēju un ārēju nemieru aiz humora un joku maskas. Sabiedrībā viņus mīl. Nereti viņi lieto pārāk daudz alkohola vai apreibinošu vielu, lai tādējādi uzlabotu garastāvokli un gūtu prieku, kas palīdzētu viņiem uzveikt grūtības.”

Raksturīgi izteicieni:
– Lai arī man ir problēmas, ar kurām netieku galā, es citiem savas grūtības neizrādu. Es uzlieku masku, pasmaidu un saku: “Ar mani viss ir kārtībā!”
– Man nepatīk strīdēties, es visu vienmēr gribu atrisināt mierīgi. Mīļā miera labad es daudzas lietas noklusēju.
– Lai arī sabiedrībā atstāju jautra, priecīga un optimistiska cilvēka iespaidu, mājās, nespējot rast risinājumu problēmām, varu būt nerunīgs vai spriedzes dēļ iedzert kādu glāzi alkohola (diemžēl dažkārt ar vienu glāzi nepietiek…).

Apraksts
Tu esi emocionālajā stāvoklī, kad vēlme pēc mierīgas, priecīgas un skaistas pasaules arvien vairāk neatbilst reālajai situācijai. Varbūt tas ir tavs raksturs, varbūt tā tev ir mācījuši vecāki (dzīvot ar devīzi “Uz āru visam jāizskatās skaisti”), taču tev ir grūti paust savas patiesās emocijas un domas, tu mīļā miera labad, lai izvairītos no strīdiem, lai nesāpinātu citus tās apspied vai norij, sakot: “Viss kārībā! Nekas!” Tu alksti miera, taču nespēj to rast. Tu gribētu dusmoties, tu gribētu raudāt, taču tā vietā smaidi un tēlo, ka viss ir kārtībā: “Vai citiem jāzina, kā man klājas?” Jo vairāk pretrunu starp iedomāto dzīvi un reālo, jo sliktāka ir tava pašsajūta. Bieži vien pasliktinās miega kvalitāte un veselības stāvoklis (jo emocijas mēģina atrast citu ceļu, kā tikt laukā no ķermeņa, piemēram, izraisot niezi, alerģijas u.tml.).

ANCĪŠA ziedu līdzeklis var palīdzēt tev iegūt iekšējo mieru. Tu iemācīsies reaģēt uz situāciju atbilstoši savām emocijām – ja ir lietas, kas tevi sadusmo, tu spēsi paust dusmas, ja šodien nav priecīgs garastāvoklis, tu varēsi atļauties nevalkāt prieka masku. Ja tas būs nepieciešams, tu spēsi paust savu viedokli, nedomājot par to, kā šajā situācijā jutīsies otrs. Nē, bažām nav pamata, ka tu tūlīt skriesi visiem stāstīt savas problēmas (tā nereti cilvēki iztēlojas ancīša iedarbību) – tas nebūt neliecina par iekšējo līdzsvaru. Tu dzīvosi reālajā pasaulē, kurā ir ne tikai prieks, bet arī citas emocijas, un tu spēsi tās izturēt, jo tikai tā ir iespējams rast patiesu iekšējo mieru.

uz Baha ziedi A-Z