uz Baha ziedi A-Z

3. Dižskābardis • Beech

Negatīvais stāvoklis:

  • vēlas pārmainīt citus
  • kritisks un neiecietīgs
  • vērtējoša attieksme
  • „Ar jums visiem kaut kas nav kārtībā!”

Pozitīvais stāvoklis:

  • iecietīgs un pieņemošs
  • vēlas atbalstīt citus
  • spēj saskatīt vairāk labā

E. Bahs: „Dižskābardis palīdzēs tiem, kas izjūt nepieciešamību saredzēt apkārtējā vidē vairāk labā un skaistā. Lai gan daudzas lietas šķiet nepareizas, viņi vēlas, lai spētu redzēt, kā labais vairojas katrā no tām. Viņi vēlas kļūt tolerantāki, saudzīgāki un saprotošāki pret dažādajiem dzīves ceļiem, pa kuriem katrs cilvēks individuāli un visi kopumā sasniegs savu ideālo pilnību.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es vienmēr pamanu lietas, darbus vai rīcību, kas nav pareiza, un uz to arī norādu. Jā, man ir asa mēle!
– Mani kaitina nejēdzības, stulbums un bezgaumība – šīs lietas griežas man ausīs (piem., nepareizi izteikts vārds, klepošana koncerta laikā u.tml.) un duras acīs (piem., citu kļūdas, nepilnības, nomestas zeķes mājās u.tml.).
– Man ir grūti saskatīt otrā cilvēkā vai situācijā kaut ko labu, es redzu tikai kļūdas, sliktus paradumus un to, kas man nepatīk.

Apraksts
Tu atrodies emocionālajā stāvoklī, kuram raksturīgs liels sasprindzinājums un sakāpinātas emocijas, jo tu sev apkārt pamani lietas, kas neatbilst taviem priekšstatiem, un tāpēc reaģē aizkaitināti: “Es varu par to cepties”. Tu domā, ka pasaule kļūs labāka, ja uz kļūdām un nejēdzībām – uz visu nepareizo – norādīsi tieši. Tādējādi tavas acis un ausis tiek uztrenētas uzreiz redzēt un dzirdēt nepareizo – to, kas tevi kaitina. Saskaņā ar latviešu sakāmvārdu “Kā mežā sauc, tā atskan” tavā dzīvē arvien vairāk ienāk cilvēki, situācijas un notikumi, kuri šķiet nepareizi un nepieņemami. Tu vairs nespēj saskatīt labo sev apkārt un šādi nodari sev pāri.

Katrai lietai ir divas puses, nekas nav tīri balts vai melns, un tie esam tikai mēs, kas izvēlamies, kuru pusi redzēt. DIŽSKĀBARŽA ziedu esence var palīdzēt tev saskatīt labo sev apkārt, savukārt to, ko nevari mainīt, iemācīs laist gar ausīm. Tu pamanīsi, ka kritika otru sāpina, nevis, kā pierasts domāt, veicina pozitīvu izaugsmi. Jā, varbūt notiek attīstība, taču tā izaug no sāpēm. Tu ievērosi, ka kritika bojā attiecības. Tu apzināsies, ka domas un emocijas ir enerģija, ar kuru mēs barojam notikumus. Jo vairāk pievēršamies tam, ko mēs patiesībā gribētu redzēt (un to mums iemāca dižskābardis – pamanīt mazākos uzlabojumus, mazākos sasniegumus), jo vairāk tā kļūst! Tu iemācīsies pieņemt to, ko nevar mainīt, un koncentrēties uz to, kas tev patīk! Lūk, gudrs pasaules mainīšanas veids!

uz Baha ziedi A-Z