uz Baha ziedi A-Z

8. Cigoriņš • Chicory

chicoryNegatīvais stāvoklis:

  • vēlme valdīt pār citiem
  • pārlieku patmīlīgs
  • žēlo sevi, sāpināts un raudulīgs
  • emocionālais manipulators
  • „Kādu dienu jūs sapratīsiet, cik daudz esmu darījis jūsu labā!”

Pozitīvais stāvoklis:

  • nesavtīgs
  • mīl un rūpējas, negaidot neko pretī
  • saprot un pieņem, ka citiem ir tiesības būt brīviem

E. Bahs: „Cigoriņš palīdzēs tiem, kas ļoti rūpējas par citu vajadzībām un kas ir pārāk aizņemti ar rūpēm par bērniem, radiniekiem, draugiem un vienmēr atrod vēl kaut ko, kas būtu jāsakārto. Viņi nepārtraukti labo to, ko uzskata par nepareizu, un izbauda to. Viņi vēlas savā tuvumā tos, par kuriem viņi rūpējas.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es jūtos nemīlēts un nenovērtēts. Esmu tik daudz darījis citu labā, bet pretī nesaņemu pat ne pliku paldies.
– Jā, atzīstos, lai kaut ko panāktu, es izmantoju emocionālus līdzekļus: asaras, klusēšanu, ja tu man tā, tad es tev šitā…
– Man sabojājas garastāvoklis brīdī, kad mani mīļie nav izdarījuši to, ko es no viņiem gaidu. (Taču, godīgi sakot, es arī neesmu viņiem pateicis, kas tas ir, ko es gaidu…)

Apraksts
Tu uz dzīvi raugies caur savas pašsajūtas prizmu. Kad jūties slikti, tā vietā, lai pašsajūtu uzlabotu saviem spēkiem, tu sāc gaidīt savu vēlmju piepildījumu no citiem. Tu gaidi uzmanības apliecinājumus, novērtējumu par tavu ieguldījumu attiecībās un ģimenes dzīvē, jā, arī to, lai partneris mainītos un vairāk iesaistītos. Diemžēl uzminēt otra neizteiktās vēlmes iespējams tikai gaišreģiem, tāpēc tavas gaidas bieži vien netiek piepildītas, un tas liek izjust neapmierinātību un sarūgtinājumu. Savukārt sarūgtinājums liek tev raudāt vai varbūt arī kādu laiku klusēt (lai otrs var saprast, cik ļoti tu ciet), taču, iespējams, arī kalt plānus, kā otram likt justies tikpat slikti. Tu tik ļoti koncentrējies uz savām izjūtām un gaidām, ka pat nepamani, ko otrs ir izdarījis, – varbūt tu pats esi aizmirsis pateikt otram labu vārdu vai sniegt siltu glāstu. Tu pārdzīvo, ja mīļotais cilvēks vai draugi nav kopā ar tevi, tu jūties nemīlēts un pamests. Tu jūties labi tikai tad, ja otrs tev ir blakus.

CIGORIŅA ziedu esence palīdzēs tev mainīt domu virzienu – prom no sevis. Tu nevis gaidīsi no citiem, bet būsi tas/tā, kas dos – uzmanības apliecinājumus, mīlestību, rūpes. Tad tu secināsi, ka tieši šādi iegūsi visu to, ko gaidīji. Turklāt tu apjautīsi, ka mīlestībai tevī nav ne gala, ne malas – tās ir tik daudz kā bezgalīgās debesis!

uz Baha ziedi A-Z