uz Baha ziedi A-Z

10. Mežābele • Crab Apple

crab appleNegatīvais stāvoklis:

  • jūtas netīrs un sev pretīgs mentālā, emocionālā vai fiziskā līmenī
  • sīkumains, neredz lietas īstajās proporcijās
  • „Jūtos netīrs un pretīgs.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • apzinās skaistumu, kas mājo visā
  • tīrs prāts un ķermenis
  • spēj uztvert lietas kopumā

E. Bahs: „Mežābele tiek dēvēta par „tīrīšanas līdzekli”, kas noderēs tiem, kuri kaut kādā veidā jūtas netīri. Bieži tās ir šķietami nenozīmīgas lietas. Taču ir gadījumi, kad runa var būt par nopietnu slimību, kura paliek gandrīz neievērota, jo visa uzmanība tiek veltīta tikai vienai lietai. Abos gadījumos runa ir par cilvēkiem, kuri ļoti vēlas tikt vaļā no šīs vienas lietas, kas aizņem visas viņu domas un viņiem šķiet tik svarīga, ka viņi ļoti vēlas no tās atbrīvoties.Šādi cilvēki krīt izmisumā, ja ārstēšanai nav gaidītā rezultāta. Ar savu tīrošo spēku šis līdzeklis attīra arī brūces, kurās, pēc pacienta domām, ir iekļuvušas indīgas vielas, no kurām jāatbrīvojas.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es jūtos netīrs un sev pretīgs. Es gribu attīrīties.
– Es neesmu apmierināts ar savu ķermeni. Kad skatos uz sevi spogulī (vai fotogrāfijās), pirmais, ko pamanu, ir resnais dibens, tuklās kājas, apaļais vēders, lielās ausis, spalvainās rokas vai šķībais deguns…
– Es izjūtu kaunu.
– Es nespēju aiziet gulēt, ja viss nav sakārtots un satīrīts. Esmu pedants.

Apraksts
Tu atrodies emocionālajā stāvoklī, kam raksturīgas dažādas izpausmes. Pirmkārt, tu varētu būt neapmierināts ar savu ķermeni – lai tas būtu deguns, ausis, lūpas, acis, mati, vēders, kājas vai dibens. Tiklīdz tu ieskaties spogulī vai redzi sevi kādā fotogrāfijā, tūlīt pievērs uzmanību tieši tai vietai, ar kuru neesi apmierināts. Tu esi sevi sadalījis puzles gabaliņos un neredzi kopainu. Tieši tāpat tu vari iedomāties, ka kādā orgānā iemitinājusies slimība. Iespējams, ārsti nevar apliecināt, ka tu esi slims, taču tev tā liekas, un tu gribi atbrīvoties no šīs kaites, lai kas tā arī būtu. Otrkārt, tu vari justies netīrs un tāpēc sev pretīgs – piemēram, pēc zāļu lietošanas, smēķēšanas, pēc ziemas, pēc neķītriem pieskārieniem vai asiņainas filmas. Tu vēlies attīrīties. Dažkārt nekas nespēj sniegt cerēto tīrības izjūtu tāpēc, ka tā ir tikai izjūta. Tu ķeries pie apkārtējās vides uzspodrināšanas. Visam ir jābūt tīram, pat supertīram. Tu nevari vien beigt pucēt virtuvi, traukus, tualeti, vannu, izlietnes, grīdas… Tu pamani ik sīkāko puteklīti. Nekārtība tevi TRA-CI-NA! Treškārt, tu izjūti kaunu. Tev ir skelets skapī, ko tu labāk nevilktu saules gaismā.

Viss iepriekšminētais atrisinātos tikai ar vienu domu un pārliecību, ka tu esi vesels un skaists. Ārsts Edvards Bahs, ziedu terapijas pamatlicējs, uzskatīja, ka slimība un veselība sākas domās – postošās vai dziedinošās. MEŽĀBELES ziedu līdzeklis, kas tiek dēvēts par tīrīšanas līdzekli, varētu tev palīdzēt ne tikai attīrīt galvu un ķermeni, bet arī veidot pieņemošu attieksmi pret savu ķermeni. Pārmaiņas sākas ar pieņemšanu. Tu iemīlēsi savu ķermeni un jutīsies tajā komfortabli. Izzudīs diskomforts starp vēlamo un esošo, tu uztversi sevi kā vienu veselumu, nevis puzles daļas. Tīrības un kārtības izjūta ļaus veselīgāk uztvert nepārtraukti mainīgo apkārtējo vidi.

uz Baha ziedi A-Z