uz Baha ziedi A-Z

13. Ulekss • Gorse

gorseNegatīvais stāvoklis:

  • zaudējis visas cerības
  • nepretojas grūtībām, nevēlas mēģināt mainīt situāciju
  • cieš no depresijas, kas radusies grūti ārstējamas un ilgstošas slimības rezultātā
  • „Es padodos.”

Pozitīvais stāvoklis:

  • cerība un optimisms
  • izturība un neatlaidība, neskatoties uz recidīviem
  • mostas jaunam dzīves pavasarim

E. Bahs: „Šo ziedu līdzekli lieto pilnīgas bezcerības gadījumā – tad, kad cilvēki netic, ka kāds viņiem vēl varētu palīdzēt. Šādi cilvēki ļaujas pierunāties vai par prieku citiem viņi izmēģina dažādas terapijas, taču tajā pašā laikā apgalvo apkārtējiem, ka nav nekādu cerību rast atvieglojumu.”

Raksturīgi izteicieni:
– Esmu jau tik daudz darījis un centies, nu esmu samierinājies. Ir jānotiek brīnumam, lai kaut kas manītos.
– Tur nekas vairs nav līdzams. Tas ir bezcerīgi. Neko vairs nav iespējams darīt, lai stāvokli mainītu.

Apraksts
Tu esi nonācis bezcerības varā. Atskatoties pagātnē, redzams, ka esi daudz darījis, lai stāvokli mainītu uz labo pusi (piem., izārstētu slimību vai atrisinātu kādu problēmu) – tu esi izmēģinājis dažādas terapijas, vērsies pie dažādiem speciālistiem, taču nu esi sapratis, ka nekas vairs nevar palīdzēt. Tu esi samierinājies un pat necenties vairs neko darīt. Tikai tad, ja kāds tevi vēl pierunā kaut ko jaunu pamēģināt, tu apsolies to izdarīt, lai arī dziļākajā sirds stūrītī zini – tas tāpat nedos rezultātu. Būsim reālisti – šī lieta (slimība, problēma), no kuras ciet, tev ir jau gadiem ilgi, tu esi tik daudz ko izmēģinājis, taču bez rezultātiem, turklāt arī speciālisti ir pateikuši, ka neko nevar līdzēt (piem., ka slimība ir neārstējama). Ir jānotiek brīnumam, lai kaut kas mainītos! Taču brīnumi, kā zināms, nenotiek.

“Neļaujiet nekad nevienam zaudēt cerības atveseļoties,” uzskatīja angļu ārsts Edvards Bahs, ziedu terapijas pamatlicējs. Ārstējot hroniskas slimības, viņš redzēja, cik būtiska nozīme veselības atgūšanā ir cilvēka emocionālajam stāvoklim. Ir jāatjauno cilvēkā cerība un jāatmodina griba mainīt savu stāvokli – ar to sākas pārmaiņas! ULEKSA ziedu līdzeklis spēj mainīt tavas domas, atbrīvot tevī spēkus, kuri ieslodzīti bezcerības kambarī, lai tu redzētu – kamēr esi dzīvs, viss var mainīties! Aust jauna cerība, parādās jaunas iespējas, tavā dzīvē atgriežas pavasaris!

uz Baha ziedi A-Z