uz Baha ziedi A-Z

14. Virsis • Heather

heatherNegatīvais stāvoklis:

  • pārņemts ar sevi
  • pļāpīgs, nemitīgi runā tikai par sevi
  • netīk būt vienam, ilgojas pēc sabiedrības
  • „Un kā ar mani?”

Pozitīvais stāvoklis:

  • rūpējas par citiem, spēj uzklausīt un palīdzēt
  • nesavtīgs un saprotošs

E. Bahs: „Šis ziedu līdzeklis derēs cilvēkiem, kas jūt nepārvaramu nepieciešamību ar kādu pārrunāt savas problēmas, tāpēc vienmēr meklē sabiedrību. Šādi cilvēki kļūst nelaimīgi, ja paliek vieni pat īsu laika brīdi.”

Raksturīgi izteicieni:
– Es nespēju būt viens, man noteikti vajag ar kādu parunāties, padalīties, izstāstīt, ko es domāju, jūtu, esmu piedzīvojis…

Apraksts
Ja tu ieskatītos savā sirdī, tu saprastu, ka jūties vientuļš. Vientulība ir tā, ko nevari paciest, tāpēc meklē kādu sarunbiedru (un nereti der ikviens cilvēks, kas ir gatavs klausīties). Tu jūti nepārvaramu vēlmi izstāstīt savus pārdzīvojumus un pieredzēto. Tu zvani draugiem un paziņām vai (ak, cik labi, ka mūsdienās ir sociālie tīkli!) savas dzīves notikumus atspoguļo sociālajos tīkos – draugos, twiterī, instagramā vai savā blogā, pievienojot daudz fotogrāfiju. Esmu pļāpīgs? Nu tāds es vienkārši esmu!

Raugoties pasaulē caur savas ikdienas notikumu prizmu, bieži vien pat nepamanām, ka citus mūsu dzīve tik sīkās detaļās diemžēl pavisam neinteresē. Mūsu pieredze ir nozīmīga mums. Mēs neievērojam, ka citi sāk no mums izvairīties, jo mūsu pļāpāšana viņiem ir kļuvusi apgrūtinoša (jo, atklāti sakot, lielākie runātāji esam mēs paši un otru pie vārda īsti nelaižam). Tev noteikti var palīdzēt VIRŠI! No viršu ziediem pagatavotais līdzeklis atjauno iekšējo mieru. Līdz ar iekšējo mieru zudīs izmisīgā vēlme pēc sabiedrības. Tu spēsi dzirdēt arī savu sarunbiedru, tu būsi labs klausītājs, tu spēsi būt patiesā kontaktā ar otru cilvēku, kā arī izbaudīt vientulību!

uz Baha ziedi A-Z