Gatavās kombinācijas

Jūs varat izvēlēties un lietot vienu Baha ziedu esenci (piemēram, parasto zirgkastaņu (White Chestnut), lai atbrīvotos no domām, kas riņķo galvā, nerod risinājumu un nedod mieru), tāpat jūs varat veidot paši savu Baha ziedu kombināciju – individuālo maisījumu, tajā iekļaujot pat līdz sešiem septiņiem dažādiem Baha ziediem. Taču jums var noderēt arī kādu no gatavajām Baha ziedu kombinācijām – pasaulē vispopulārākā kombinācija – glābējlīdzeklis “5 ziedi” jeb “Piecu ziedu formula” (Rescue, 5 Flower ), kas pieejama arī krēma veidā. Par šo kombināciju vairāk lasiet tai veltītajā sadaļā.

Džulians Barnards, vadošais Baha ziedu terapijas speciālists pasaulē, izveidojis vēl divas Baha ziedu kombinācijas: “Nakti” (angļu val. Night, šī kombinācija agrāk bija pazīstama ar nosaukumu “Atpūta” (angļu val. Rest) un “Eksāmenu” (angļu val. Exam).

“Nakts” – ļaujies atspirdzinošam miegam! Šīs kombinācijas sastāvā ir seši Baha ziedi:

  • ancītis (Agrimony) – palīdzēs atbrīvoties no nemiera un stresa,
  • plūme (Cherry Plum) – palīdzēs atbrīvoties no dienas laikā uzkrātās spriedzes,
  • sprigane (Impatiens) – palīdzēs atslābināties,
  • verbēna (Vervain) – palīdzēs nomierināt pārlieku aktīvo prātu un ķermeni,
  • riekstkoks (Walnut) – aizsargās no miega traucējumiem,
  • parastā zirgkastaņa (White Chestnut) – pārtrauks raižpilnās domas.

Pazīmes, kas liecina, ka jums varētu palīdzēt Baha ziedu kombinācija “Nakts”: jūs esat ātri aizkaitināms un varat kādā brīdī “eksplodēt” vai arī jums liekas, ka nav ilgi jāgaida, līdz jūs atstās veselais saprāts; jūsu prāts un ķermenis ir pārāk aktīvi, un tas jūs nogurdina; nevēlamas domas griežas galvā, un jūs nevarat no tām atbrīvoties; citiem jūs sakāt, ka viss ir kārtībā, taču iekšēji atrodaties uz moku sola. Bieži vien ir traucēts arī naktsmiers. Šo kombināciju varat lietot arī kā antistresa līdzekli. Palīdz zīdaiņiem un maziem bērniem, kas nespēj nomierināties un iemigt, kā arī naktī nemierīgi guļ (par citiem Baha ziediem, kas var palīdzēt bērniem miega traucējumu gadījumā, lasiet šeit).


„Eksāmens” – “Tu vari! koncentrējies un dari! – palīdzēs jums gan gatavojoties eksāmeniem un pārbaudījumiem, kā arī to laikā, gan situācijās, kur nepieciešamas augstas koncentrēšanās spējas un pašpārliecinātība (piemēram, uzsākot strādāt jaunā darbavietā, uzstājoties, piedaloties sacensībās, dzemdību laikā u.tml.): mežvītenis (Clematis) un parastā zirgkastaņa (White Chestnut) palīdzēs būt šeit un tagad un koncentrēties darāmajam darbam, lapegle (Larch) iedrošinās mēģināt un noticēt savām spējām, goba (Elm) atbalstīs pārslodzes brīdī, stiprinot pašpaļāvību un pašapziņu, savukārt drudzenīte (Gentian) grūtībās un neveiksmes brīžos iedrošinās turpināt iesākto un ticēt, ka viss izdosies.

Pazīmes, kas liecina, ka jums varētu palīdzēt Baha ziedu kombinācija “Eksāmens”: jūs pieķerat sevi domājam: “Ar šo darbu es netikšu galā”, “Citiem tas padotos labāk, ak, ko nu es!”; jūs domās vienmēr esat citur vai arī nespējat atbrīvoties no vienām un tām pašam domām, kuras riņķo jūsu galvā; mazākā neizdošanās izsauc šaubas par saviem spēkiem un varēšanu, jūs nespējat koncentrēties darāmajam darbam.