Gatavās kombinācijas

Jūs varat izvēlēties un lietot vienu Baha ziedu (piemēram, parasto zirgkastaņu (White Chestnut), lai atbrīvotos no domām, kas riņķo galvā, nerod risinājumu un nedod mieru), jūs varat veidot paši savu Baha ziedu kombināciju – individuālo maisījumu, tajā iekļaujot pat līdz sešiem septiņiem dažādiem Baha ziediem. Taču iepazīties ar Baha ziediem varat arī, izvēloties kādu no jau gatavajām Baha ziedu kombinācijām – populāro Piecu ziedu formulu (Five Flower Remedy), plašāk pazīstamu ar angļu nosaukumu Rescue vai Rescue Remedy – glābējlīdzekli, par šo kombināciju vairāk lasiet sadaļā „Piecu ziedu formula”.

Džulians Barnards, vadošais Baha ziedu terapijas speciālists pasaulē, izveidojis vēl divas Baha ziedu kombinācijas: “Atpūtu” un “Eksāmenu”.

Rest-kopa“Atpūta” palīdzēs tiem, kas pēc saspringtas darba dienas nespēj atpūsties un ļauties atspirdzinošam miegam. Šīs kombinācijas sastāvā ir seši Baha ziedi:

  • ancītis (Agrimony) – palīdzēs atbrīvoties no nemiera un stresa,
  • plūme (Cherry Plum) – palīdzēs atpūsties un ļauties miega varai,
  • sprigane (Impatiens) – palīdzēs atslābināties nerviem,
  • verbēna (Vervain) – palīdzēs nomierināt aktīvo prātu un ķermeni,
  • riekstkoks (Walnut) – aizsargās no miega traucējumiem,
  • zirgkastaņa (White Chestnut) – pārtrauks nemiera pilnās domas.

Pazīmes, kas liecina, ka jums varētu palīdzēt Baha ziedu kombinācija “Atpūta”: jūs esat ātri aizkaitināms/a un varat kādā brīdī “eksplodēt” vai arī jums liekas, ka nav ilgi jāgaida, līdz jūs atstās veselais saprāts; jūsu prāts un ķermenis ir pārāk aktīvi, un tas jūs nogurdina; nevēlamas domas griežas galvā, un jūs nevarat no tām atbrīvoties; citiem jūs sakāt, ka viss ir kārtībā, taču iekšēji atrodaties uz moku sola. Bieži vien ir traucēts arī naktsmiers. Šo kombināciju varat lietot arī kā antistresa līdzekli.

ExamKOPA„Eksāmens” palīdzēs jums ne tikai sagatavoties un veiksmīgi nolikt eksāmenu vai cita veida pārbaudes darbu, bet arī palīdzēs ikvienā dzīves situācijā, kad nepieciešamas augstas koncentrēšanās spējas, pašpaļāvība un efektīvs darbs vai kad jums šķiet, ka jums ir pārāk liela darba slodze:

  • mežvītenis (Clematis) un parastā zirgkastaņa (White Chestnut) palīdzēs būt šeit un tagad un koncentrēties,
  • goba (Elm) un lapegle (Larch) – stiprinās jūsu pašpaļāvību un pārliecību, ka tiksiet galā ar savu uzdevumu “Jūs to varat!”,
  • drudzenīte (Gentian) – palīdzēs ar optimistisku skatu raudzīties nākotnē un noticēt, ka viss izdosies.

Pazīmes, kas liecina, ka jums varētu palīdzēt Baha ziedu kombinācija “Eksāmens”: jūs pieķerat sevi domājam: “Ar šo darbu es netikšu galā”, “Citiem tas padotos labāk, ak, ko nu es!”; jūs domās vienmēr esat citur vai arī nespējat atbrīvoties no vienām un tām pašam domām, kuras riņķo jūsu galvā; mazākā neizdošanās izsauc šaubas par saviem spēkiem un varēšanu.