Glābējlīdzeklis “5 ziedi” jeb Piecu ziedu formula

Glābējlīdzeklis “Piecu ziedu formula” jeb vienkārši “5 ziedi” (angļu val. Five Flower Remedy, 5 flower) ir vienīgā Baha ziedu kombinācija, ko savas dzīves laikā izveidoja pats šīs terapijas atklājējs ārsts Edvards Bahs, nosaucot to par RescueGlābēju.

Kombinācijas iedarbība ir līdzsvarojoša (nomierinoša vai, tieši pretēji, aktivizējoša), tās sastāvā ir:
saulrozīte (angļu val. Rock Rose) atbrīvo no iekšējas trauksmes, maksimāli ātri palīdz pārvarēt paniku un galējas bailes, atjauno loģisko spriestspēju un iekšējo mieru;
sprigane (angļu val. Impatiens) – līdzsvaro spontānu un strauju emocionālo reakciju, kas bieži izpaužas ķermenī kā sasprindzinājums un asas sāpes, sprigane nomierina un atslābina;
plūme (angļu val. Cherry Plum) – mazina iekšējo spriedzi, palīdz ikvienā situācijā kontrolēt savas domas un rīcību, reaģēt nosvērti un mierīgi;
mežvītenis (angļu val. Clematis) – noderēs visās situācijās, kad mēs fiziski un emocionāli attālināmies no dzīves, mežvītenis palīdz būt pilnasinīgi šeit un tagad;
baltstarīte (angļu val. Star of Bethlehem) – palīdz pārvarēt visa veida šoka stāvokļus, aktivizē organisma pašregulāciju un pašizveseļošanās spēkus.

Lietojot šo Baha ziedu kombināciju, īsā laikā aktivizējas organisma pašizveseļošanās spējas, atgriežas emocionālā stabilitāte un iestājas fizisks un garīgs atslābums. Glābējkombinācija pieejama arī krēma veidā.


Baha ziedu kombinācija “5 ziedi” palīdz ikvienam personības tipam, jo, kā to novēroja Edvards Bahs, cilvēku reakcija ārkārtas situācijās ir līdzīga: viņi sastingst (piem., noģībst) vai izjūt pastiprinātu vēlēšanos pamest visu un bēgt, viņi baidās zaudēt kontroli (piem., sāk trīcēt) vai cenšas visu noliegt un paslēpties savā iedomu pasaulē, viņi kļūst ārkārtīgi nervozi vai sāk haotiski darboties un vēlas mesties cīņā.

Šī kombinācija var palīdzēt pirms un pēc nepatīkamiem notikumiem, piemēram, strīda, operācijas, tiesas procesa, publiskas uzstāšanās laikā, pēc izbīļa, piemēram, ceļu satiksmes vai sadzīves negadījuma, vai strādājot stresa pilnās situācijās. Taču jāatceras, ka ārkārtas situācija ikvienam nozīmē ko citu. Vienam stresu rada tikšanās ar savu priekšnieku vai publiska uzstāšanās, cits nejūtas apdraudēts pat vētras laikā, sērfojot jūrā. Savukārt bērniem ārkārtas situācija var būt negaidīti slikta atzīme vai skolotāja bāriens, strīds ar draugu smilšu kastē vai rotaļlietas zaudējums.

Glābējlīdzeklis “5 ziedi” jums palīdzēs:

  • tad, kad esat zaudējis iekšējo līdzsvaru (pēc ģimenes strīda; pēc nepatīkamu ziņu saņemšanas; pirms nepatīkamām pārrunām, pēc operācijas),
  • pirms nepatīkamiem notikumiem (bērēm, tiesas procesa, operācijas, ārsta apmeklējuma, lidojuma, nepatīkamas tikšanās utt.),
  • pēc nepatīkamiem un ārkārtējiem notikumiem (satiksmes negadījuma; kukaiņu vai suņu kodumiem; nelaimes gadījumiem mājās, sportā, darbā; pēc dažādām lēkmēm u.c.),
  • darbā (ja ciešat no stresa, laika trūkuma),
  • slimības gadījumā (Piecu ziedu formula palīdz gan slimniekam, gan kopējam. Slimnieks jutīsies labāk, ka cilvēki viņam apkārt būs mierīgi un bez liekām bailēm – tad izveseļošanās norit veiksmīgāk),
  • dažādu sāpju gadījumā (galvassāpes, migrēna, menstruāciju sāpes u.c.). Vislabāk Piecu ziedu formula palīdz, ja sāksiet to lietot, sajūtot pirmās sāpju pazīmes.

Piecu ziedu formula ir pieejama gan koncentrāta veidā, gan gatava tūlītējai lietošanai – graudiņu formā vai šķidrā veidā pudelītē ar izsmidzinātāju.

“5 ziedu” koncentrāta lietošana:

  1. Pievienojiet glāzei ūdens 2 pilienus un dzeriet pa malciņam, līdz esat nomierinājušies, jūtat sevī atgriežamies iekšējo līdzsvaru, spējat loģiski domāt un rīkoties. Nepieciešamības gadījumā sajauciet un izdzeriet vēl vienu šādu maisījumu!
  2. Pievienojiet 30 ml pudelītei ar avota ūdeni 2 pilienus un lietojiet 4 pilienus uz mēles vismaz 4 reizes dienā.
  3. Lietojot iekšķīgi, pievienojiet 1/5 litra ūdens pudelītei pāris pilienus. Lietojot ārīgi – vannas peldei 5 pilienus; ķermeņa krēmam 2 pilienus; masāžas eļļai 2 pilienus.

“5 ziedi” graudiņu formā: Ļaujiet 7-10 graudiņiem izkust uz mēles. Lietot pēc nepieciešamības.

“5 ziedi” esence ar izsmidzinātāju: Izsmidzināt tieši uz mēles. Lietot pēc nepieciešamības.

“5 ziedus” varat lietot arī ārīgi kā apsēju vai kompresi ievainojuma, pietūkuma vai ekzēmas gadījumā. Šim nolūkam bļodai ūdens pievieno 2 pilienus no glābējkombinācijas koncentrāta un tajā samitrina apsēju.

Atcerieties! Kombinācija “5 ziedi” neaizstāj Baha ziedu terapiju un labākajā gadījumā var būt tikai tās sākums. Ziedu terapija neaizstāj medicīnisko palīdzību!

Glābējkombinācijas “5 ziedi”(Piecu ziedu formula) lietotāji dalās savā pieredzē:
“Bērnam no satraukumiem piemetās tiks, raustījās (patvaļīgi mirkšķinājās) acis. Gaidīju, ka pāries, nepārgāja, pēc nedēļas pie homeopāta dabūju šo preparātu. Tiks pārgāja pēc pirmās devas (vakarā lietoja, nākamajā rītā acu mirkšķināšana bija pazudusi).”
“Gadījās tā, ka tiku pakļauta pamatīgam stresam un manā 2 bērnu pieredzē pirmo reizi no šāda gadījumā “aizrāva” pienu. Kad sapratu, kas noticis, apēdu 5 ziedu formulas graudiņus, atpūtos un sadzēros tējas, un pieniņš atgriezās ar dubultu sparu.”
“Daudzkārt esmu lietojusi Rescue un palīdz vienmēr – pirms eksāmena, svarīgas sanāksmes, zobārsta apmeklējuma un citām stresainām situācijām.”
Sieviete, 64 g.v.: „Pavisam negaidīti no dzīves aizgāja mans vīrs. Nezinu, kā šim laikam būtu tikusi pāri, ja nebūtu bijis Piecu ziedu formulas”.
Sieviete, 54 g.v.: “Man Piecu ziedu formula vienmēr palīdz pret galvas sāpēm.”