Baha ziedi fizisku slimību ārstēšanā

star_8

„Man sāp galva, vēders griežas, žņaudz kaklu, sirds joņo… Ko no Baha ziediem varat ieteikt?” Šādi vai līdzīgi bieži sākas vēstules, konsultācijas vai vienkārši saruna mūsu birojā. Taisnība, Baha ziedu terapija ārstē arī fiziskas kaites, taču ir būtiski saprast, kā tas notiek un kādā veidā šādos gadījumos izvēlēties piemērotos ārstniecības līdzekļus. Šeit apkopoti ieteikumi, kas var jums noderēt. Būtiski atcerēties – fizisku slimību gadījumā Baha ziedus nevar piemeklēt un ieteikt piecu minūšu laikā!

“Ārstē cilvēku, nevis viņa slimību” ir Baha ziedu terapijas moto! Baha ziedus piemeklē pēc cilvēka pašsajūtas – pēc tā, kā viņš jūtas (kur zudis viņa emocionālais līdzsvars?) un ko viņš domā, ne pēc fiziskajiem simptomiem. Resp., nav Baha ziedu konkrētām fiziskām kaitēm (piem., muguras sāpēm, ausu sāpēm utt.), jo dažādi cilvēki un vienu un to pašu slimību var reaģēt atšķirīgi (piem., kāds vēlas atveseļoties tūlīt un uz vietas, savukārt citam patīk slimot, jo beidzot par viņu kāds rūpējas).

Koncentrējieties uz savu pašreizējo pašsajūtu: kā es jūtos tagad? Kas man traucē justies labi un iekšēji mierīgi tagad? Dažkārt ir grūti precīzi noteikt savu emocionālo stāvokli, tad var palīdzēt domu un uzvedības (rīcības) analīze, jo visi trīs šie aspekti ir cieši saistīti: emocijas ietekmē domas, domas – emocijas, darbību un otrādi.

Grāmatā “Ārstē cilvēku, nevis viņa slimību” uzzināsiet, kā Edvards Bahs ārstēja ar ziedu esencēm.

Atcerieties, ka Baha ziedus piemeklē, analizējot postošos emocionālos stāvokļus, nevis pēc tā, ko atbilstošais augs jums sniegs (dziedinošā iedarbība). Piem., „jūtos noguris un pilnīgi bez spēka” (kas būtu olīvkoka postošais stāvoklis), nevis „gribu enerģiju” (kur šajā gadījumā varētu derēt arī skābardis vai mežvītenis).

Fizisku slimību gadījumā pavisam noteikti jānoskaidro, kā jūs jūtaties ar savu slimību, kā jūs uz to reaģējat (sk. arī 1. punktu): piem., jūs skaidri zināt, kā izveseļoties, un citu padomus neņemat vērā (ieskatieties verbēnas aprakstā), jums šķiet, ka šī slimība nav pelnīta, liktenis ir bijis jums nelabvēlīgs, un tāpēc jūtaties skumji (gribas raudāt?) (ieskatieties vītola aprakstā) utt. Tieši cilvēka emocionālā reakcija uz slimību (kā slimība ietekmējusi šo konkrēto cilvēku?), pēc E. Baha novērojumiem, ir dziedināšanas atslēga!

Ja slimība ir jau ilgāku laiku, vērts uzdot sev jautājumu (tas var palīdzēt noskaidrot postošo emocionālo stāvokli): Kas notika, pirms es saslimu? Dažkārt fiziskas kaites rodas pēc pārdzīvota šoka un lielām bēdām (piem., tuvinieka zaudējuma, spēcīgas fiziskas traumas (smadzeņu satricinājuma u.c.)). Šādā gadījumā būtu ieteicama arī baltstarītes ziedu esence, jo tās postošais stāvoklis (šoks) ārēji neliks par sevi manīt (jo tas tiek izstumts no apziņas), taču neļaus atjaunot pašizveseļošanās sistēmu, kas ir katrā cilvēkā. Slimības „palaidējmehānisms” var būt dažādi pārdzīvojumi un līdz ar tiem zaudētais iekšējais līdzsvars, piem., aizvainojums, neobjektīvas bailes utt.

Ja slimība ir jau ilgāku laiku, iespējams, ir izveidojusies konkrēta attieksme (prāta stāvoklis), kā jūs ar savu slimību sadzīvojat. Šajā gadījumā ieteicams iepazīties ar augu aprakstiem no Septiņu Palīgu grupas, kas palīdz atbrīvoties no ilgstošiem posotšiem stāvokļiem – bezcerības, hroniska noguruma utt.

Pavisam noteikti nederēs, ja domāsiet šādi: „Viņam palīdzēja. Man ir tā pati kaite. Es lietošu tos pašus līdzekļus.” Atcerieties, mēs katrs esam individualitāte, kas atšķirīgi reaģē uz notiekošo apkārt un uz to, kā tas ietekmē mūs.

Fizisku sāpju gadījumā pavisam noteikti varat papildus lietot Piecu ziedu krēmu, uzklājot to sāpīgajā vietā. Šādā veidā lokāli tiek mobilizētas organisma pašizveseļošanās spējas.

Atcerieties: Baha ziedi neaizstāj medicīnisko palīdzību. Tos var lietot kopā ar citiem ārstniecības līdzekļiem.