Baha ziedi: izvēle, lietošana, iedarbība

Jūs varat brīvi izvēlēties un lietot kādu no 38 Baha ziedu esencēm vai kādu no jau gatavajām Baha ziedu kombinācijām. Jūs varat arī izveidot savu individuālo maisījumu, ietverot tajā līdz pat sešām septiņām ziedu esencēm. Ir iespējams iegūt vairāk nekā 500 000 dažādu individuālo kombināciju! Baha ziedu līdzekļi neizraisa pretēju reakciju, tiem nav nevēlamu blakusparādību, un tos nevar pārdozēt! Precīzi piemeklēti līdzekļi sniedz ātru un noturīgu rezultātu. Šeit ikviens var darboties, šeit ikviens var palīdzēt sev un citiem, šeit valda brīvība. Tieši tāpēc miljoniem cilvēku visā pasaulē ir iemīļojuši Baha ziedu terapiju!

KĀ IZVĒLĒTIES BAHA ZIEDUS?

Parasti runājam par divu veidu Baha ziedu izvēles metodēm – apzināto un intuitīvo jeb spontāno. Edvards Bahs bija pārliecināts, ka mēs šajā dzīvē esam, lai gūtu pieredzi un mācītos. Slimību viņš uztvēra kā labdarīgu, jo tā palīdz apgūt dzīves mācību stundas un pilnveidoties. Bahaprāt, izārstēt cilvēku, nepalīdzot viņam apzināties, kas izraisījis saslimšanu, ir pat vēl sliktāk, nekā neārstēt nemaz. Taču, kā rāda dzīve, katram savs ceļš ejams. Kādam tūlīt patiks pašam ķerties klāt Baha ziediem un eksperimentēt, cits drošāk jutīsies, ja viņam būs uzticams ceļabiedrs, kas palīdzēs izzināt sevi un atrast piemērotākos ziedu līdzekļus.

Apzinātā ziedu līdzekļu izvēles metode.

 1. Izvirziet mērķi, kuru vēlaties sasniegt ar Baha ziedu palīdzību: ko vēlaties mainīt? no kā vēlaties atbrīvoties?
 2. Izvērtējiet savu psiholoģisko stāvokli, noskaidrojiet, kur ir zudis jūsu iekšējais emocionālais līdzvsars, varbūt kāds prāta stāvoklis neļauj jums justies līdzsvaroti. Dažkārt nepieciešams laiks, lai novērotu, kas ar jums notiek/noticis, uz ko un kā reaģējat.
 3. Iepazīstieties ar šajā mājas lapā atrodamajiem Baha ziedu aprakstiem vai lasiet kādu no grāmatām par Baha ziedu terapiju. Ņemiet talkā testu vai Baha ziedu vārdnīcu!
 4. Izvēlieties piemērotos Baha ziedus. Atcerieties – izvēlietos Baha ziedus, ņemiet vērā negatīvo (postošo, disharmonisko pusi) – pēc tās mēs piemeklējam nepieciešamos līdzekļus. Pajautājiet sev, vai tā jūtaties pašreiz. Ja tagad izvēlētā Baha ziedu apraksts uz jums neattiecas, neiekļaujiet to savā individuālajā maisījumā. Līdzsvarot mēs varam tikai to, kas ir izgājis no līdzsvara!

Intuitīvās Baha ziedu izvēles metodes.

Intuitīvās jeb spontānās izvēles metodes šķiet interesantas un ļoti uzrunājošas. Bieži vien cilvēki, izvēloties kādu no Baha ziedu fotogrāfijām vai esenču pudelītēm, iesaucas “Tas ir par mani!”. Protams, šajā terapijā viss ir par mums, jo šeit “ārstē cilvēku, nevis viņa slimību.” Kā rāda pieredze, intuitīvo metožu rezultāts ir atkarīgs gan no fotogrāfiju kvalitātes, uzņemtā auga detaļas (zieds vai viss augs kopā), pudelīšu lieluma utt. Diemžēl intuitīvās metodes vairo mūsos maģisko domāšanu. Sak’, izvilkšu kaut ko, un tas atrisinās visas manas problēmas. Vēlme pēc brīnuma mūsos visos, visticamāk, vēl ir saglabājusies. Katrā ziņā jums pašiem ir iespēja pārbaudīt gan šo metožu efektivitāti, gan precizitāti:

 1. Viena no šādām metodēm ir ziedu esenču pudelīšu izvēle “uz labu laimi”. Šādā gadījumā jums būs nepieciešams viss Baha ziedu komplekts. Izņemiet pudelītes no kastītes un, daudz nedomājot, izvēlieties pāris pudelītes, kas jūs „uzrunā”.
 2. Dažkārt piemērotos ziedus var atrast, aplūkojot Baha ziedu attēlus (ieskatieties sadaļā “Baha ziedi A-Z”). Edvards Bahs augus savai terapijai izvēlējās ļoti rūpīgi – viņš pētīja to struktūru un augšanas paradumus, tāpēc paši augi, to krāsa un izskats daudz stāsta par to dziedinošajām īpašībām. Taču atcerieties arī, ka ir daudz dažādu šo augu fotogrāfiju, neuztveriet šo metodi pārlieku nopietni.
 3. Jūs varat ņemt palīgā arī svārstu vai muskuļu testu, taču atcerieties, ka E. Baham bija svarīgi, lai pats cilvēks apzinātos, ko viņš savā dzīvē dara nepareizi un lai pozitīvās pārmaiņas vēlētos viņš pats.

Intuitīvās metodes var palīdzēt noskaidrot jūsu pašreizējo emocionālo stāvokli, taču tā var arī nebūt. Iepazīstieties ar izvēlēto ziedu aprakstu un noskaidrojiet, vai jūsu intuīcija ir palīdzējusi izvēlēties pareizos Baha ziedus. Iespējams, būsiet pārsteigti, ka esat „trāpījuši naglai uz galvas”, taču tikpat labi ar šo metodi izvēlētie ziedi jums nešķitīs atbilstoši.

Varbūt sākumā jums šķitīs, ka nepieciešami gandrīz visi Baha ziedi, tomēr koncentrējieties uz savām pašreizējām emocijām – kā jūs jūtaties tieši tagad?

Piecas drošas pazīmes, kas liecina: šie Baha ziedi (un emocionālie stāvokļi) ir spēcīgi saistīti ar jums

 1. Lasot konkrētā Baha zieda aprakstu, jūs nodomājat: tas pavisam noteikti nav par mani!
 2. Lasi aprakstu, pieķerat sevi domājam: tam vajag šo ziedu, tam arī, tam un tam, un tam… Jums apkārt ir tik daudz cilvēku, kam šo Baha ziedu vajag.
 3. Jūs izlasāt aprakstu un secināt, ka neko par šo nesaprotat.
 4. Lai arī ilgāku laiku esat ar Baha ziediem uz Tu, secināt, ka ir augi, kurus vispār neesat pamanījis un lietojis.
 5. Lasot aprakstu (vai skatoties uz augu (tā fotogrāfijām) izjūtat pastiprinātas emocijas un ķermeņa reakciju: tirpas, iekšēju satraukumu, smagumu, pēkšņi uznāk miegs, izmisīgas raudas vai, tieši pretēji, jūs smejaties kā kutināts.

KĀ LIETOT BAHA ZIEDUS?

Baha ziedu ražotāji pārdod ziedu esenču koncentrātus (angļu val. Stockbottles), ko atšķaida un pamatā lieto iekšķīgi. Jūs varat Baha ziedus lietot, ziedu esenču koncentrātus pievienojot ūdens glāzei vai pagatavojot individuālo maisījumu mazā pudelītē.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

1. Ūdens glāzes metode
Šo metodi bieži lieto akūta negatīva emocionāla stāvokļa gadījumā (piemēram, slimības gadījumā), jo tad emocijas bieži strauji mainās. Taču ūdens glāzes metodi varat izmantot arī ikdienā. Glāzei ūdens (vai mazai ūdens pudelei) pievieno pāris pilienus no katra izvēlētā ziedu esenču koncentrāta un dzer pa malciņam , līdz nevēlamās emocijas ir norimušas. Nepieciešamības gadījumā varat pagatavot vēl vienu vai vairākas glāzes šāda dzēriena.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2. Individuālais maisījums
Šī ir biežāk izmantotā Baha ziedu lietošanas metode. Individuālo maisījumu pagatavot ir ļoti viegli: 30 ml pudelītei, kas piepildīta ar avota ūdeni, pievieno divus pilienus no katras izvēlētās ziedu esences un pagatavoto maisījumu lieto pa 4 pilieniem 4 reizes dienā, pilinot tieši uz mēles. Lai maisījums nesabojātos, pievērsiet uzmanību, lai pipete nesaskartos ar siekalām. Tā kā Baha ziedu lietošana neizraisa blakusparādības, individuālo maisījumu drīkst lietot tik bieži, cik vien nepieciešams. Parasti šāda maisījuma pietiek trim nedēļām, pēc tam ieteicams apdomāt, vai izvēlētās ziedu esences vēl joprojām ir aktuālas. Iespējams, ka nākamajam individuālajam maisījumam būs jāizvēlas citi Baha ziedi.


esencesMaisījuma pagatavošanai var izvēlēties līdz pat septiņām dažādām ziedu esencēm. Ja šķiet, ka nepieciešami vairāk nekā septiņi ziedi, E. Bahs iesaka izvēlēties lāčauzu (Wild Oat) (šis zieds palīdz orientēties un atrast pareizo ceļu) un lietot to vismaz vienu nedēļu. Šajā laika posmā priekšstatam par nepieciešamajiem ziediem vajadzētu kļūt skaidrākam. Lai individuālais maisījums uzglabātos ilgāku laiku un nesabojātos, pudelīti ieteicams piepildīt ar avota ūdeni un brendija vai konjaka (ar alkohola saturu 40%) maisījumu attiecībā 3:1. Bērniem iesakām maisījumus gatavot tikai uz ūdens bāzes.

3. Citi lietošanas veidi. Baha ziedu esenču koncentrātus varat lietot arī šādi:

 1. pievienojiet 0,5 l pudelītei 2 pilienus,
 2. pievienojiet masāžas eļļai 2 pilienus,
 3. pievienojiet sejas/ķermeņa krēmam 2 pilienus,
 4. pievienojiet vannas peldei 5 pilienus.

Kā Baha ziedi iedarbojas? Cik ilgi man tie jālieto?

Baha ziedi nav zāles, tāpēc tie nedarbojas kā zāles, kas esošo problēmu likvidē. Tāpat arī nav iespējams iepriekš pateikt, cik ilgi tie būs jālieto. Baha ziedi ir kā spogulis, kas ļauj mums ieskatīties sevī un palīdz mainīties. Baha ziedu lietošana, tāpat kā izvēle, ir individuāla, tāpēc iepriekš nav iespējams skaidri paredzēt, kā vai cik ātri tie uz mums iedarbosies.

Ļoti būtiski ir četri faktori:

 • cik gatavs esat pārmaiņām;
 • cik veiksmīgi ir izdevies piemeklēt piemērotos ziedus,
 • ar kādu mērķi jūs Baha ziedus lietojat,
 • kādas gūtības vēlaties pārvarēt (īslaicīgas un akūtas vai ilgstošas).

ScleranthusIedomājieties sīpolu, ko lupināt kārtu pa kārtai. Tieši tāpat arī ir ar Baha ziedu lietošanu – tie kārtu pa kārtai palīdz mums tikt galā ar problēmām. Varbūt zem virskārtas būs pelējums. Varbūt sīpolam ir tikai divas kārtas. Bet varbūt sīpols ir tik varens, ka kārta sedz kārtu un līdz serdei ir laiciņš ko lupināt.
Jūtīgāki cilvēki Baha ziedu pozitīvo spēku sajūt jau ar pirmajiem pilieniem, citi pirmās pārmaiņas pamana tikai uz trešās nedēļas beigām vai arī pēc vairākiem mēnešiem. Parasti bērni daudz ātrāk reaģē uz Baha ziediem. Kāds 19 gadus vecs vīrietis, kas Baha ziedus savā dzīvē lietoja pirmo reizi, stāstīja, ka pirmās trīs dienas viņš izjutis ikvienu vietu ķermenī, kur kādreiz agrāk bija izjutis sāpes – lauztā potīte, vidusauss iekaisums bērnībā, lauztais degums pusaudža gados, ceļgalu sāpes. Pēc trim dienām šīs sūdzības beidzās un vairs nav likušas sevi manītķermenis ir attīrīts šūnu līmenī. Tāpat šis jūtīgais cilvēks ziņoja, ka ikreiz pēc Baha ziedu individuālā maisījuma lietošanas jutis enerģijas pieplūdumu. Kāds cits vīrietis (40 g. v.) pēc pirmā Baha ziedu individuālā maisījuma lietošanas mēneša paziņoja, ka nejūtot pilnīgi neko. Taču vēl pēc diviem mēnešiem viņš atgriezās, lai iegūtu sev jaunu maisījumu – izrādījās, ka Baha ziedi bija ne tikai ļāvuši viņam justies labāk, bet arī stiprinājuši imunitāti. Kāda sieviete jau bija novērojusi, ka viņai pirmās jūtamās pārmaiņas novērojamas pēc 21 dienas.

12 iemesli, kāpēc Baha ziedi neiedarbojas

 1.  Nav precīzi atpazīti postošie emocionālie un prāta stāvokļi.
 2. Nav izvēlēti piemērotie Baha ziedi.
 3. Baha ziedi tiek lietoti neregulāri un pārāk niecīgās devās.
 4. Baha ziedi izvēlēti, ņemot vērā pozitīvo emocionālo stāvokli (Baha ziedu iedarbību).
 5. Stikla pudelīte 1) pirms jauna maisījuma gatavošanas nav novārīta 2) tā tiek lietota pārāk daudz reižu.
 6. Vienlaicīgi tiek izmēģinātas vairākas terapijas.
 7. (Ilgstoši) tiek lietoti spēcīgi ķīmiski preparāti.
 8. Emocionālā blokāde, piemēram, piedzīvots šoks.
 9. Pārmaiņas vienkārši netiek pamanītas.
 10. Cilvēks nav gatavs pārmaiņām.
 11. Ir izvirzīts nereāls mērķis un nereālas gaidas.
 12. Pārmaiņas nav iespējamas ārēju iemeslu dēļ.

ATCERIETIES! Baha ziedi tiek lietoti jau vairāk nekā 80 gadu, un tie ir populāri visā pasaulē. Baha ziedi pilnīgi noteikti iedarbojas, ja vien esat izvēlējušies kvalitatīvus līdzekļus vai tos pagatavojuši paši, ievērojiet visus nosacījumus.

Pēc vācu Baha ziedu speciālistu pētījumiem akūtu situāciju pārvarēšanai nepieciešami kādi trīs maisījumi, ilgstošu problēmu risināšanai – 12 līdz 18 maisījumi. Baha ziedi nav brīnumlīdzeklis, taču bieži tie spēj paveikt brīnumus.

Ar Baha ziediem vislabāk var iepazīties, tos lietojot.

Atcerieties! Baha ziedu lietošana ir apzināta jūsu izvēle. Nemēģiniet to izmantot, vēloties pārveidot citus cilvēkus vai cenšoties viņiem no sirds palīdzēt. Pastāstiet citiem par šo brīnišķīgo iespēju, ko mums devusi daba. Baha ziedi vislabāk iedarbojas, ja tos lieto cilvēks, kurš pats vēlas risināt savas problēmas un veikt pozitīvas pārmaiņas savā dzīvē. Būt laimīgam ir jāgrib pašam.