Baha ziedu terapija: pamatprincipi

30ProSet_Wood_01Cilvēki jau kopš seniem laikiem izmantojuši dažādu augu ziedus ārstnieciskiem nolūkiem (arī mēs vācam liepziedus, kliņģerīšu u.c. augu ziedus ārstnieciskām tējām), taču ziedu esenču lietošana saistās ar angļu ārstu Edvardu Bahu un viņa atklājumu pagājušā gadsimta 30. gados.

Baha ziedu terapiju izmanto miljoniem cilvēku visā pasaulē, lai rūpētos par savu emocionālo labsajūtu un līdz ar to arī par slimību profilaksi, jo, kā novēroja Edvards Bahs, iekšēji līdzsvarotam cilvēkam ir arī spēcīga imunitāte. Baha ziedu terapija ir dabiska, efektīva un vienkārša metode, kuru pa spēkam apgūt ir ikvienam pieaugušajam, kuram nav sveša cilvēka daba.

Nav nepieciešama medicīniskā izglītība, lai iemācītos izprast Baha ziedu terapijas būtību. Tātad ikviens no mums, ja vien ir vēlēšanās, var palīdzēt sev, savai ģimenei, radiniekiem un draugiem. Ne par velti grāmatai, kurā aprakstīti šīs terapijas pamatprincipi, Bahs deva nosaukumu “Ārstējies pats!” (Šis darbs atrodams E. Baha oriģināldarbu izlasē “Veselība pašu rokās”).

heather_1bLai gan Baha ziedu esences iedarbojas uz mūsu emocionālo pasauli, tās izmanto arī slimību ārstēšanā, jo emocijas ir cieši saistītas ar mūsu fizisko ķermeni. Viss sākas galvā! To pirms vairāk nekā 70 gadiem secināja arī E. Bahs – slimību patiesie cēloņi meklējami cilvēka ilgstošā negatīvā emocionālā un/vai prāta stāvoklī. E. Baham astoņu gadu laikā dabā izdevās atrast jaunus un pilnībā nekaitīgus ārstniecības līdzekļus ar maigu iedarbību – tos savvaļas augus (piem., tīruma sinepi, virsi, vīteņsausserdi, mežvīteni, ozolu, priedi, apsi), kuru dziedinošais spēks spēj transformēt šos negatīvos psiholoģiskos stāvokļus (dusmas, bailes, vainas izjūtu, izmisumu, bezcerību, depresiju u.c.)

Fizisko slimību skaits sniedzas tūkstošos, bet psihoemocionālie stāvokļi, kas tās izraisa, ir tikai 38. “Nav nozīmes, no kādas slimības pacients cieš – vai tā būtu astma vai kāda ādas slimība – mēs varam novērst tās galveno cēloni, ja mums izdodas konstatēt un novērst pacienta psihiskā līdzsvara traucējumus“, uzskata Baha ziedu terapijas eksperts Džulians Barnards. Svarīgi ir izprast, ka Baha ziedu terapija neārstē slimības tieši (“Man sāp celis, kuru Baha ziedu lai es lietoju?”), bet gan iedarbojas uz emocionālo pasauli (par fizisko slimību ārstēšanas stratēģiju Baha ziedu terapijā lasiet šeit). Tiklīdz emocionāli jutīsimies labi, arī fiziskā pašsajūta uzlabosies -„nav iespējams pilnībā izveseļoties, nemainot attieksmi pret dzīvi, neiegūstot iekšējo mieru un laimes izjūtu,” bija pārliecināts E. Bahs. Baha ziedu terapijas pamatideju varētu raksturot vienā teikumā: „Ārstē cilvēku, nevis viņa slimību”.

Šī terapija, kurā ir „iebūvēta” drošības sistēma – „ja nepalīdzēs, tad nekaitēs”, derēs visiem, kas nejūtas labi vai kaut kādā veidā cieš. Taču tā droši vien neuzrunās tos, kas visu grib izmērīt un pamatot ar pētījumiem. Ir lietas, kas neiekļaujas mūsdienās valdošā materiālisma struktūrās un nav izskaidrojamas.

Tāpat Baha ziedu terapija nederēs cilvēkiem, kas savas problēmas nevēlas risināt paši un kam trūkst drosmes iet pārmaiņu ceļu. Šo terapiju neieteiktu tiem, kas no vienas Baha ziedu maisījuma pudelītes gaida brīnumus. Negaidiet no Baha ziediem pārlieku daudz! Savas laimes kalēji esam mēs paši. Arī dzīves cīņas mums jāizcīna pašiem, Baha ziedi mums būs uzticamākais palīgs. Baha ziedu terapijā izmantotās 38 ziedu esences iegūst no savvaļas augiem (lielākā daļa no tiem aug arī pie mums, par tiem uzzināsiet grāmatā “Ārsta Edvarda Baha dziedinošie augi”). Tātad, ja jums ir vēlēšanās, ziedu esences varat pagatavot arī paši. Baha ziedu esences pamatā lieto iekšķīgi.

Baha ziedu terapijā analizē cilvēka emocionālo stāvokli, konstatē iemeslus, kas neļauj dzīvot saskaņā ar sevi, justies laimīgam un apmierinātam, un veido katram lietotājam individuālu maisījumu. Taču iespējams izvēlēties arī jau gatavas Baha ziedu kombinācijas.

vaksBaha ziedu iedarbība ir maiga, un tie neizraisa blakusparādības. Baha ziedu terapiju var lietot kopā ar ikvienu citu ārstniecības metodi, jo ziedu līdzekļi iedarbojas citādi.

Atcerieties! Baha ziedu lietošana neaizstāj medicīnisko palīdzību.

Mūsdienās Baha ziedu terapiju savām vajadzībām lieto neskaitāmi cilvēki visā plašajā pasaulē. To izmanto arī ārsti, psihologi, psihoterapeiti savās privātpraksēs un medicīnas iestādēs. Tā dod panākumus arī dzīvnieku un augu ārstēšanā.

Ja vēlaties tuvāk iepazīties ar ārsta Edvarda Baha dzīves filozofiju un Baha ziedu terapiju, lasiet Edvarda Baha oriģināldarbu izlasi “Veselība pašu rokās. Par slimību patiesajiem cēloņiem un ārstēšanu”, kā arī citas mūsu izdotās grāmatas.