Jautājums: “Sākot lietot Baha ziedus, parādās fiziski simptomi – niez āda, parādās izsitumi, sāk sāpēt viena galvas puse, ir caureja utt. Vai tas ir normāli un ko darīt?”

Atbilde: jāņem vērā dažādi aspekti

  1. vienmēr vērts atcerēties – Baha ziedu esencēs nav nedz fizisku, nedz ķīmisku vietu, tāpēc tās pašas par sevi nevar izraisīt fiziskā ķermeņa reakciju – nedz alerģijas, nedz ko citu,
  2. mēs individuāli reaģējam uz visu – gan uz laikapstākļiem, gan notikumiem, gan cilvēkiem, arī Baha ziedu esencēm, tāpēc – jā, reakcija varētu būt arī šāda,
  3. Tad kāpēc tāda reakcija? Mēs neesam tikai ķīmisku savienojumu rezultāts, ko var izmērīt laboratorijās, mūs ietekmē domas (vai izmērāmas?) un emocijas. Savukārt, kā secināja ziedu terapijas pamatlicējs E. Bahs un ne tikai viņš, bet daudzi šajā pasaulē, domas un emocijas ietekmē mūsu fizisko ķermeni un, protams, mijiedarbība notiek arī otrā virzienā. Tāpēc nav brīnums, ka reaģējam arī ar ķermeni. Varbūt tur ir “lokalizējušās” emocijas un domas, kuras centies līdzsvarot ar Baha ziedu esencēm?
  4. Par ko padomāt? Varbūt kādreiz šādas reakcijas jau esi piedzīvojis? Kā tās saistās ar lietām, ko vēlies tagad risināt ar Baha ziedu esenču palīdzību? Kā veici Baha ziedu izvēli? Ko iekļāvi kombinācijā? Varbūt kaut kur sevī pamani pretošanos pārmaiņām (tā ir normāla cilvēciska reakcija!)?
  5. Ko darīt? Vari 1) samazināt sava Baha ziedu maisījuma lietošanas biežumu. 2) Vari lietošanas biežumu, tieši pretēji, palielināt. 3) Vari papildus lietot kombināciju “5 ziedi”, lai organismam un prātam pārmaiņas nešķistu tik liels stress. 4) Vēlreiz pievērst uzmanību pozitīvajiem aspektiem, ko gūsi no savā maisījumā iekļautajām ziedu esencēm.
  6. Ko vēl varam secināt pēc fiziskā ķermeņa reakcijas? Maigās Baha ziedu esences ir ļoti iedarbīgas! UN – esenču kombinācija ir veiksmīgi izvēlēta, jo pārmaiņas notiek!

Atgriezties uz sadaļu “Biežāk uzdotie jautājumi