Kā es zināšu, ka Baha ziedi iedarbojas?
Atbilde: Baha ziedu iedarbība ir individuāla. Vispirms jāatgādina, ka Baha ziedu esences iedarbojas ļoti maigi, turkāt neizraisa nevēlamas blakusparādības vai pretēju reakciju. 

Parasti, lietojot Baha ziedus, cilvēki izjūt iekšēju mieru, viņiem uzlabojas garastāvoklis, un viņi novēro to Baha ziedu pozitīvo iedarību, kurus lieto (pašapziņa kļūst stiprāka, norimst raižpilnās domas, pazūt nebojektīvā vainas apziņa utt.).

Taču ļoti reti pieaugušajiem, it īpaši tad, ja Baha ziedus lieto pirmo reizi, pirmās trīs četras dienas var būt novērojama it kā pretēja reakcija – negatīvās emocijas pastiprinās, turklāt vērojama arī ķermeņa reakcija (piemēram, galvassāpes, ādas izsitumi, caureja u.tml). Atcerieties – jebkuras pārmaiņas liecina, ka esat ievēlējušies piemērotus Baha ziedus un tie iedarbojas. Baha ziedi neiedarbojas uz fizisko ķermeni tieši, tāpēc tie nevar izraisīt alerģiju vai kādu fizisku kaiti. Bieži vien šāda reakcijas uz Baha ziedu esencēm novērojama cilvēkiem, kas 1) nezina, ko lieto (ziedu esences viņiem izvēlējies kāds cits) vai 2) pārmaiņas šķiet satraucošas (un tas ir tikai cilvēcīgi!). Vēlams sev atgādināt: Baha ziedu esencēs ir tikai informācija, tajās nav aktīvu (ķīmisku, fizisku) vielu, kas ar mums spēj izdarīt to, ko mēs nevēlamies. 

Vācu Baha ziedu terapijas speciālistes M. Šeferes Baha ziedu terapijas institūtā tika veikts pētījums par Baha ziedu iedarbību, un iegūti šādi dati: pirmajās dienās pēc Baha ziedu lietošanas 48,9% aptaujāto redzējuši zīmīgus sapņus (turklāt interesanti zināt, ka tieši šie zīmīgie sapņi (deg māja, jāizbēg no cietuma, tiek nogriezti mati utt.) ir viena no pazīmēm, ka Baha ziedi darbojas – tie attīra jūsu psihi no “sastrēgumiem”, kurus dzīves laikā var izraisīt dažādi nepatīkami notikumi); 46,1% norāda, ka viņus pārņēmusi izteikta miera izjūta un radusies pastiprināta nepieciešamība pēc miega; 37,4% atzīst „Mani pārņēma miers”; 33,9% – „Es sajutu sevī ieplūstam enerģiju”; 30,2% izjutuši iekšēju prieku; 27,8% – iekšēju brīvību, savukārt 19,7% uzsākuši sen plānotus, bet nerealizētus projektus. Taču novērojamas arī negatīvas izpausmes: iekšējs nemiers – 26,4% gadījumu; aizkaitināmība – 25,8%; nogurums – 25,7%; bailes – 20,9%, kā arī parādījušās „vecas” fiziskas kaites – 19,7%. Iespējams novērot arī ķermeņa attīrīšanās pazīmes – galvassāpes un ādas izsitumus. Šīs negatīvās emocijas un fiziskās kaites parasti ir īslaicīgas.

Ja jums šķiet, ka Baha ziedu iedarbība ir pārlieku spēcīga, iespējams rīkoties trejādi: 1) samazināt Baha ziedu lietošanu līdz 1 reizei dienā vai, 2) lietot Baha ziedus biežāk, piemēram, ik pēc 15 minūtēm, 3) papildus lietot glābējlīdzekli “5 ziedi”. Baha ziedu speciālisti neiesaka pārtraukt Baha ziedu lietošanu, jo tieši tāds pats stāvoklis būs novērojams arī nākamajā Baha ziedu terapijas reizē. 

Atgriezties uz sadaļu “Biežāk uzdotie jautājumi”