Vai Baha ziedi ir homeopātisks līdzeklis?
Atbilde: Baha ziedu līdzekļi tik tiešām atgādina homeopātiskos preparātus. Atcerēsimies, ka E. Baha – ziedu terapijas pamatlicēja – ārsta karjera sākās kā tradicionālās medicīnas ārstam, tad viņš kļuva par homeopātu un visbeidzot atklāja šos dziedinošos līdzekļus – ziedu esences. Taču Baha ziedi nav homeopātiski preparāti. Pastāv lielas atšķirības starp Baha ziedu un homeopātijas līdzekļu izejvielām, izgatavošanu un iedarbību:
1. Edvards Bahs izvēlējās savvaļas augus. Homeopātijas līdzekļus pagatavo ne tikai no augu izcelsmes produktiem, bet arī no minerāliem un dzīvnieku pasaules produktiem.
2. Baha ziedu esences pagatavo ar E. Baha atklātajām metodēm – Saules un Vārīšanas metodi. Turpretim homeopātijas līdzekļus izgatavo ar potencēšanas metodi.
3. Homeopātiskās zāles (tās ir zāles!) izvēlas pēc līdzības principa: pacienta simptomiem piemeklē tādas zāles, kas veselā cilvēkā izraisītu tieši tādus pašus simptomus. Savukārt Baha ziedi darbojas kā antidoti (vielas, kam ir tieši pretēja iedarbība) negatīviem psiholoģiskiem stāvokļiem, pretēja reakcija nav iespējama. Piemēram, ja cilvēks cieš no zemas pašvērtības, šo negatīvo psiholoģisko stāvokli palīdzēs neitralizēt lapegle, tātad lapegle var tikai paaugstināt pašvērtību, bet nekādā gadījumā to pazemināt. 

Sīkāku Baha ziedu terapijas un homeopātijas salīdzinājumu atradīsiet L. Tidriķes grāmatā “Baha ziedu terapija bērniem un viņu vecākiem”

Atgriezties uz sadaļu “Biežāk uzdotie jautājumi”